powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Teatr Muzyczny wirtualnie

Minikoncerty online, zajęcia z teatralnymi edukatorami, treningi taneczne i wokalne. Teatr Muzyczny zachęca, by odwiedzić go wirtualnie poprzez blog www.tmlodz.com i spędzić wolny czas z muzyką lub aktywnie na warsztatach.

- Namawiamy do pozostania w domach, ale nie chcemy tracić kontaktu z publicznością, dlatego zrealizujemy niektóre z zajęć edukacyjnych wirtualnie, przygotowujemy też minikoncerty z udziałem naszych fantastycznych solistów - mówi Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi i dodaje, że z tych propozycji będzie można skorzystać za pośrednictwem bloga www.tmlodz.com oraz w kanałach social media teatru.

Teatralny program online zaplanowany został do 16 kwietnia. Obejmuje między innymi cykliczne wirtualne warsztaty EduWtorek z O-Twórz Teatr. Są to zajęcia, wokół których zgromadzono wielu znakomitych edukatorów, na co dzień będących czynnymi wokalistami, aktorami i tancerzami. Warsztaty prowadzą między innymi Joanna Wiśniewska i Szymon Nygard (NYSKA Studio), Maria Gudejko, Julia Hołówko, Emilia Klimczak, Anna Julia Dębowska czy Maciej Pawlak.

Na czas zamknięcia teatru trenerzy przygotowują filmy instruktażowe z ćwiczeniami emisyjnymi, impostacyjnymi, aktorskimi, tanecznymi i czy muzycznymi. Warsztaty angażujące uczestników w różnym wieku publikowane będą w każdy wtorek w południe, począwszy od 17 marca.

Z kolei na piątki teatr przygotowuje serię mini koncertów Dusza śpiewa, zarejestrowanych w formie 20-minutowych filmów. Pierwszy z nich, którego publikację przewidziano na 20 marca o g. 20.00, będzie muzycznym spotkaniem z najpiękniejszymi musicalowymi i operetkowymi melodiami. Wystąpi Emilia Klimczak - solistka Teatru Muzycznego w Łodzi, która na jego scenie występowała już jako mała dziewczynka w "Skrzypku na dachu" czy "Zorbie". Widzom znana jest z ról m.in.: Cosette w "Nędznikach", Adeli w operetce "Zemsta nietoperza", Marii Magdaleny w "Jesus Christ Superstar", czy Maurice'a w "Madagaskarze". W następny piątek również o g. 20.00 opublikowany zostanie minikoncert Paweła Erdmana. On również jest solistą Teatru Muzycznego w Łodzi. Na scenie tego teatru zagrał m.in. w musicalu "Wonderful Town" L. Bernsteina, operetce "Wesoła wdówka" L. Lehara, musicalu dla dzieci "Zorro". Największym powodzeniem cieszą się jednak jego interpretacje ról Kajfasza w "Jesus Christ Superstar" i Javerta w "Nędznikach".

- Jak wskazuje już sam tytuł naszego cyklu artyści zaprezentują to, co im w duszy gra. Sami przygotują repertuar i opracują sposób jego przedstawienia. Możemy więc liczyć na spore muzyczne niespodzianki - zapowiada dyrektor Posmykiwicz.

Wszystkie te propozycje teatru zebrane są w jednym miejscu w formie bloga "Muzyczny wirtualnie" (www.tmlodz.com). Tylko przez pierwszą dobę jego funkcjonowania odnotowano blisko tysiąc wejść na stronę.