powiększwersja do drukupoleć znajomemu
Zobacz film

Warszawa. "Kosmos" z Teatru Narodowego do obejrzenia online

Teatr Narodowy zachęca widzów do zostania w domu i obejrzenia spektaklu "Kosmos" wg Witolda Gombrowicza w reż. Jerzego Jarockiego. Spektakl dostępny jest na stronie Ninateki.

Halo, jesteście w domu? Rozglądacie się dookoła i dostrzegacie dziwne szczegóły? Witold i Fuks też próbowali połączyć ślady (wróbel na drucie, strzałki na suficie, patyczek na nitce), by nadać sens otaczającej rzeczywistości. KOSMOS "jest o samym stwarzaniu się tej historii, o stwarzaniu się rzeczywistości, jak ona niezdarnie, kulawo, rodzi się ze skojarzeń naszych... Kosmos wprowadza w sposób zwykły w świat niezwykły, niejako za kulisy świata" (Witold Gombrowicz).

Na początku tygodnia proponujemy Wam obsypane nagrodami przedstawienie Teatru Narodowego z 2005 roku - adaptację powieści Witolda Gombrowicza KOSMOS w inscenizacji Jerzego Jarockiego ze zbiorów Ninateka (patrz link poniżej). Zapraszamy do wspólnego śledztwa.

W obsadzie: Oskar Hamerski (Witold), Marcin Hycnar (Fuks), Małgorzata Kożuchowska (Lena), Zbigniew Zapasiewicz (Leon), Anna Seniuk (Kulka), Mariusz Bonaszewski (Ludwik), Beata Fudalej (Katasia), Bartłomiej Bobrowski (Ksiądz), Kamilla Baar (Lulusia), Wojciech Solarz (Luluś), Robert Jarociński (Tolo), Marta Chodorowska (Jadeczka).