powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Internet. Teatr Papahema zaprasza na spektakl "Poskromienie złośnicy" online!

Teatr Papahema pragnie umilić widzom czas kwarantanny, dzieląc się z nimi nagraniem jednego ze swoich spektakli.

"Poskromienie złośnicy" będzie dostępne na oficjalnym fanpage'u Teatru na Facebook'u (https://www.facebook.com/TeatrPAPAHEMA/) w sobotę od godziny 20.00. Możliwość obejrzenia przedstawienia potrwa do godziny 24.00 w niedzielę.

Spektakl został zrealizowany w ramach festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar 2016. Jego produkcję dofinansowano ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.

Przedstawienie zostało wyróżnione Nagrodą Publiczności oraz Nagrodą Gazety Festiwalowej Shakespeare Daily w nurcie SzekspirOFF podczas 21. Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku (2017), było także prezentowane na międzynarodowym Shakespeare Festival in Globe Neuss (Niemcy).

Dziewięcioro młodych aktorów, absolwentów jednego rocznika Wydziału Sztuki Lalkarskiej, sięgnęło po "Poskromienie złośnicy", by zmierzyć się z legendą autora ze Stratfordu nad Avonem. Ta gorzka komedia o wyrabianiu w kobiecie nawyku uległości wobec swojego pana i małżonka to w ich wykonaniu mieszanka konwencji teatru elżbietańskiego z teatrem współczesnym, aktorstwa dramatycznego z wykorzystaniem formy, dowcipu z refleksją na temat przypisywanych nam na co dzień ról i prób wymykania się im. Pod klasycznym kostiumem trzymającym ciało w ryzach kryje się współczesna wrażliwość młodych twórców. Wyczulenie na zagadnienia partnerstwa, relacji i płci daje o sobie znać, demaskując sztywną konwencję. Najbardziej szowinistyczna sztuka Szekspira nabiera w tej interpretacji nowych znaczeń, staje się migotliwa, stawia pytania zamiast udzielać odpowiedzi w patriarchalnym tonie, daje widzowi możliwość wyboru.

Spektakl dla widzów od 15. roku życia.

Więcej informacji o spektaklu można znaleźć pod adresem: https://teatrpapahema.pl/poskromienie-zlosnicy/