powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Nabór do Konkursu Piosenki Aktorskiej przedłużony

- Ostatnie dni przyniosły sporo zamieszania, otrzymaliśmy też sporo pytań o to, czy sam nabór jest aktualny, dlatego postanowiliśmy przesunąć ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń - mówią organizatorzy Konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty. Teatr Muzyczny na konkursowe aplikacje czeka do 27 marca do północy.

Chociaż teatr w tej chwili nie pracuje przygotowania do trzeciej edycji konkursu przebiegają bez zmian.

- Zapraszamy do muzycznych zmagań uczestników w wieku od 19 do 35 lat - mówi Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi i przypomina, że patronem konkursu jest Jonasz Kofta - dowcipny, błyskotliwy, wszechstronnie utalentowany poeta, dramaturg, satyryk i piosenkarz nazywany wieszczem polskiej piosenki. Dlatego najlepszy wykonawca otrzymuje statuetkę Jonaszka. Przewidziane są też nagrody pieniężne: zwycięzca otrzyma 3 000 złotych, zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca odpowiednio 2 000 i 1 000 złotych. W tym roku po raz pierwszy Jury Konkursu przyzna również Nagrodę Równościową Przewodniczącego Rady Miasta Łodzi.

Konkurs ma charakter ogólnopolski i składa się z trzech etapów - naboru, przesłuchań oraz występu finałowego. Organizatorzy zapraszają do udziału aktorów i wokalistów w wieku od 19 do 35 lat. Wybrana na podstawie mailowych zgłoszeń grupa uczestników wystąpi przed jury, któremu przewodzić będzie Wojciech Kościelniak - reżyser spektakli muzycznych i wybitny śpiewający aktor. W gronie oceniających znajdą się też: Piotr Kofta - pisarz; Konrad Imiela - aktor i reżyser, kompozytor oraz autor tekstów, dyrektor wrocławskiego Capitolu; Jakub Szydłowski - aktor musicalowy, reżyser, dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi; Beata Olga Kowalska - uznana aktorka i wokalistka; Cezary Studniak - aktor, wokalista i reżyser oraz Krzysztof Wawrzyniak - pomysłodawca i kierownik artystyczny Festiwalu OFF-Północna, a także Agnieszka Łuczak - pełnomocnik prezydenta Łodzi ds. równego traktowania.

Laureaci wystąpią w czasie finałowego koncertu Festiwalu Off-Północna, w ramach którego organizowany jest Konkurs Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty.

Po przedłużeniu naboru na mailowe zgłoszenia jest czas do 27 marca 2020 r. Uczestnicy muszą przesłać linki do wideo z wykonaniem dwóch utworów, w tym jedną piosenkę z repertuaru Jonasza Kofty. Szczegółowe informacje znaleźć można w regulaminie na stronie www.offpolnocna.com.