powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraj. Największe kina w Polsce zamknięte z powodu koronawirusa

Środowe rozporządzenie MKiDN o zwieszeniu działalności instytucji kulturalnych weszło w życie. O zamknięciu poinformowały sieci kin Cinema City, Helios i Multikino.

"Kina sieci Helios będą nieczynne od czwartku, 12 marca" - czytamy w oświadczeniu. "O możliwości dokonywania zwrotów w kolejnych dniach poinformujemy już wkrótce. (...) Okoliczności są szczególne i mamy nadzieję, że przyjmiecie je ze zrozumieniem" - napisał zarząd kina Helios.

Również od czwartku do odwołania zamknięte jest Multikino i Cinema City. "Zwrotu zakupionych biletów można dokonać za pośrednictwem Biura Obsługi Klienta" - informuje Cinema City.

Nie działają także największe kina w Warszawie. Luna nieczynna jest od czwartku do 25 marca. "Zwrotu biletów będzie można dokonywać w kasie kina 12 marca (w czwartek) lub po 25 marca" - napisano na stronie internetowej.

Do Novego Kina Wisła nie będziemy mogli pójść od czwartku do 22 marca, a kino - zgodnie z opublikowanym oświadczeniem - ma nas "informować na bieżąco o ewentualnym przedłużeniu tego okresu". Atlantic zaś oznajmia na stronie internetowej, że będzie zamknięte do 26 marca.

W tym samym terminie odwołane są seanse w kinie Muranów, a "wszystkie pokazy i wydarzenia specjalne zaplanowane na ten czas zostaną w miarę możliwości przeniesione na przyszłość". Zamknięta do 26 marca jest także Kinoteka w Pałacu Kultury i Nauki.