powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Białystok. Opera i teatry zwracają za bilety

W ciągu najbliższych dwóch tygodni w Operze i Filharmonii Podlaskiej, jak i w innych placówkach kulturalnych w Polsce nie odbędą się zaplanowane wydarzenia. OIFP informuje o możliwościach zwrotów za bilety. W przypadku tej największej podlaskiej instytucji kulturalnej dotyczy to kilku tysięcy osób. Bilety zwracać można też w białostockich teatrach.

Opera i Filharmonia Podlaska, Białystok, koronawirus, teatr, Teatr Dramatyczny

W terminie od 12 do 25 marca w dwóch gmachach OiFP miało się odbyć m.in. kilka spektakli "Jesus Christ Superstar" (dzisiejszy jeszcze się odbędzie) i koncertów symfonicznych. Na wydarzenia te, organizowane przez operę, sprzedano kilka tysięcy biletów, nie licząc imprez zewnętrznych.

- Zwracamy za bilety w formie, w jakiej zostały zakupione - informuje Joanna Dolecka, rzeczniczka OiFP.

I tak: bilety na wydarzenia od 12 do 25 marca 2020, które zostały kupione w kasach OiFP, można zwrócić w kasie biletowej przy ul. Odeskiej 1 do 31 marca 2020. Z kolei zwroty środków za bilety zakupione za pośrednictwem internetowego Serwisu Bilety24 nastąpią automatycznie. Zwroty zostaną wykonane tą samą drogą, którą została dokonana płatność, zarówno w przypadku płatności przelewem bankowym, BLIK-iem, jak i kartą, z zastrzeżeniem terminu zgodnie ze wskazaniem operatora kart płatniczych do 31 dni.

Teatry. Premiery i spektakle

W Teatrze Dramatycznym w przypadku zakupionych biletów zwrot możliwy jest tylko w kasie teatru za okazaniem paragonu i biletu.

- Odwołane zostają wszystkie propozycje repertuarowe dla publiczności oraz warsztaty teatralne, zawieszona zostaje też sprzedaż biletów - informuje Martyna Zaniewska z Teatru Dramatycznego.

W Białostockim Teatrze Lalek 15 marca miała odbyć się publiczna premiera spektaklu "Sen nocy miłości" w reż. Marka Zakostelecky'ego. Teraz premierowy pokaz dla publiczności zostanie przesunięty i odbędzie się w najbliższym możliwym terminie, o czym teatr będzie informować.

Jeszcze przed wydaniem decyzji o odwołaniu imprez i zamknięciu placówek kulturalnych w całej Polsce, swoje wydarzenia zdecydowała się odwołać Akademia Teatralna w Białymstoku. To m.in. pokazy przedstawienia dyplomowego IV roku AT "Śmierć porucznika", które miały się odbyć 14 i 15 marca oraz spotkanie z prof. Wiesławem Jurkowskim i promocja książki (19 marca).

W najbliższym czasie widzowie nie zobaczą też spektakli Teatru Wierszalin w Supraślu (odwołane zostały spektakle "Wziołowstąpienia" 14-15 marca oraz koncert Jacka Hałasa - 21 marca).

Kiedyś WOAK teraz PIK

Z kolei dyrekcja Podlaskiego Instytutu Kultury (wcześniej: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury) poinformowała w środę po południu: "Zgodnie z wytycznymi otrzymanymi od Biura Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, od jutra, czyli od 12 marca, zawieszamy organizację wydarzeń kulturalnych. Czasowo odwołane zostają spotkania grup i zespołów działających przy PIK - ZPiT "Kurpie Zielone", kabaretu Szpilka, Chóru im. S. Moniuszki, grup Bochemia i Fotospółdzielnia.

Odwołane są także: konferencja rozpoczynająca kolejną edycję Bardzo Młodej Kultury (13 marca), warsztaty plastyczne (pająki ze słomy), warsztaty realizacji dźwięku (24-25 marca), wernisaże, a także zajęcia taneczne i spotkania sekcji historycznej UTW. W przypadku stałych zajęć opłaty dokonane z góry mogą zostać przesunięte na zajęcia w kolejnych tygodniach (zgodnie z regulaminem) bądź też na prośbę uczestnika - zwrócone".