powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warmińsko-mazurskie. Pozamykane teatry, baseny i biblioteki

Miejskie instytucje kultury w Olsztynie, takie jak teatr lalek, biblioteki, planetarium i baseny będą zamknięte - takie działania podjął w środę magistrat w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Zamknięte zostają także dzienne domy pomocy społecznej.

Jak podał urząd miasta w Olsztynie w komunikacie przesłanym PAP, na czas kwarantanny zamknięte będą wszystkie miejskie jednostki kultury: Teatr Lalek, Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Ośrodek Kultury, Biuro Wystaw Artystycznych oraz Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne. W związku z tym wszystkie zaplanowane tam wydarzenia są odwołane lub przeniesione na inny termin.

Nie można będzie również korzystać z księgozbioru Miejskiej Biblioteki Publicznej. Przez dwa tygodnie od 12 marca do 25 marca zamknięte zostają wszystkie miejskie baseny - park wodny Aquasfera oraz pływalnie przy ul. Głowackiego i Mariańskiej. Zamknięte zostają także Hala Widowiskowo-Sportowa Urania oraz Stadion Sportowy przy Al. Piłsudskiego.

(...)

Elbląski magistrat poinformował w środę, że zamknięte zostaną obiekty sportowe i rekreacyjne, tj. Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka, Kryta Pływalnia, Kryte Lodowisko Helena oraz hala sportowo - widowiskowa. Oznacza to, że wszystkie zajęcia dla dzieci i młodzieży organizowane w tych obiektach zostają zawieszone. Decyzja ta obowiązuje od czwartku do odwołania. Hala udostępniona będzie jedynie klubom na rozgrywki ligowe, które odbywać się będą bez udziału publiczności.

(...)