powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Opolskie. Wojewoda odwołał wszystkie imprezy kulturalne i rozrywkowe

Ze względu na zagrożenie koronawirusem wojewoda opolski w środę podjął decyzję o zawieszeniu wszystkich imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie regionu. Jednocześnie polecił burmistrzom i wójtom zawieszenie działalności klubów dziecięcych i żłobków.

W przesłanym PAP komunikacie wojewody opolskiego napisano:

"Stosownie do decyzji podjętej podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w dniu 11 marca 2020 r., w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2: zarządzam do odwołania zawieszenie organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa, w szczególności w: teatrach, operach, operetkach, filharmoniach, kinach, muzeach, domach kultury i

galeriach sztuki; polecam wójtom, burmistrzom oraz prezydentom miast zawieszenie do odwołania działalności klubów dziecięcych i żłobków. Bardzo proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji i współdziałanie z organami administracji publicznej w tej sprawie".

Rzecznik prezydenta Opola Katarzyna Oborska-Marciniak poinformowała, że wszystkie imprezy kulturalne i sportowe, również te, które nie podlegają ustawie o zgromadzeniach masowych, w Opolu zostaną odwołane.

- Dyrektorów jednostek poprosił o to prezydent miasta Opola. Miało to miejsce na specjalnym spotkaniu, na którym omawiano sytuację sanitarno-epidemiologiczną w mieście i zdecydowano o podjęciu kroków w celu zapobiegania ewentualnemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Ograniczone do minimum zostanie m.in. funkcjonowanie miejskich ośrodków sportowych, w tym basenów, bibliotek,

ogrodu zoologicznego oraz MOPR, w tym imprez organizowanych dla seniorów - powiedziała Oborska-Marciniak.