powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Dolny Śląsk. Wojewoda zarządził zawieszenie funkcjonowania instytucji kultury na terenie województwa

W związku z decyzją rządu zarządziłem zawieszenie funkcjonowania instytucji kultury na terenie województwa, w tym teatrów, filharmonii, oper, kin, domów kultury czy galerii sztuk - poinformował w środę na konferencji prasowej wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski.

Wojewoda dolnośląski podczas konferencji prasowej w środę poinformował, że w związku z decyzją podjętą przez rząd na posiedzeniu zespołu zarządzania kryzysowego, zdecydował o zawieszeniu funkcjonowania instytucji kultury na terenie województwa, w tym teatrów, filharmonii, oper, uczelni szkół artystycznych wszystkich szczebli, kin, domów kultury czy galerii sztuk. - Za chwilę będę podpisywał decyzję do wszystkich samorządów o wdrożenie tej decyzji. Jednocześnie polecę wójtom, burmistrzom oraz prezydentom miast zawieszenie do odwołania działalności klubów dziecięcych i żłobków - przekazał.

Zaapelował do mieszkańców Dolnego Śląska o zrozumienie zaistniałej sytuacji i współdziałanie z organami administracji publicznej w tej sprawie. - Mamy pewną szansę, że być może taka wielka kwarantanna narodowa sprawi, że uda się ten ogień zagasić - mówił wojewoda.

Według danych przekazanych w środę przez wojewodę, na terenie Dolnego Śląska 42 osoby są hospitalizowane z podejrzeniem koronawirusa, 316 osób jest objętych kwarantanną, a 600 nadzorem epidemiologicznym. Do tej pory we Wrocławiu zakażenie koronawirusem potwierdzono u czterech osób.