powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Lubelskie. Wojewoda zarządził zawieszenie imprez artystycznych i rozrywkowych

Wojewoda lubelski Lech Sprawka zarządził do odwołania zawieszenie organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa. Polecił też samorządowcom zawieszenie działalności klubów dziecięcych i żłobków.

Decyzja wojewody ma związek z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 i jest konsekwencją decyzji podjętej podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Komunikat o zarządzeniu wojewody przekazała mediom jego rzeczniczka Agnieszka Strzępka.

"Zarządzam do odwołania zawieszenie organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa, w szczególności w: teatrach, operach, operetkach, filharmoniach, kinach, muzeach, domach kultury i galeriach sztuki" - głosi komunikat podpisany przez Sprawkę.

Ponadto wojewoda w zarządzeniu polecił wójtom, burmistrzom oraz prezydentom miast "zawieszenie do odwołania działalności klubów dziecięcych i żłobków".

"Bardzo proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji i współdziałanie z organami administracji publicznej w tej sprawie" - zaapelował Sprawka.

W woj. lubelskim dotychczas potwierdzono dwa przypadki zachorowania na koronawirusa. Pacjenci przebywają w szpitalach w Bełżycach i w Lublinie.