powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Zachodniopomorskie. Wojewoda zarządził odwołanie imprez artystycznych

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc zarządził w środę odwołanie na Pomorzu Zachodnim imprez artystycznych i rozrywkowych m.in. w instytucjach kultury. Powodem jest zagrożenie koronawirusem.

Wojewoda, powołując się na decyzję rządowego zespołu zarządzania kryzysowego w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zarządził do odwołania organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych, w szczególności w: teatrach, operach, operetkach, filharmoniach, kinach, muzeach, domach kultury i galeriach sztuki - poinformowały służby prasowe wojewody.

Hinc polecił także wójtom, burmistrzom oraz prezydentom miast zawieszenie do odwołania działalności klubów dziecięcych i żłobków.

"Bardzo proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji i współdziałanie z organami administracji publicznej w tej sprawie" - podkreśla Hinc.

Rząd zdecydował na posiedzeniach zespołu zarządzania kryzysowego, że zajęcia dydaktyczne w szkołach i uczelniach wyższych będą zawieszone na dwa tygodnie, odwołane są wszelkie imprezy masowe i zawieszona zostanie działalność instytucji kultury, w tym teatrów, kin i muzeów.

Do tej pory w Polsce potwierdzono 25 przypadków zarażenia koronawirusem. O pierwszym polskim przypadku pacjenta zarażonego wirusem SARS-CoV-2 resort zdrowia poinformował 4 marca, tydzień temu.

Osoby, u których wykryto tę chorobę, przebywają m.in. w szpitalach w Zielonej Górze, we Wrocławiu, w Ostródzie, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie, Lublinie i Warszawie.