powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Białystok.Odwołane wszystkie imprezy kulturalne i sportowe organizowane przez miasto

Władze Białegostoku zdecydowały o odwołaniu wszystkich imprez kulturalnych i sportowych, które w najbliższym czasie miały zaplanowane miejskie placówki - poinformował w środę prezydent miasta Tadeusz Truskolaski.

- Odwołujemy wszelkie imprezy kulturalne i sportowe w mieście. Zamykamy instytucje kultury i sportu w mieście. Od jutra zamknięte będą baseny, lodowisko, Białostocki Teatr Lalek, kino Forum - powiedział na konferencji prasowej prezydent Truskolaski.

Dodał, że zamknięte też będzie do odwołania Centrum Aktywności Społecznej. Nie odbędzie się zaplanowana na sobotę w tym centrum debata "Jaki samorząd na trudne czasy?", w której miał wziąć udział.

Nie odbędą się też wydarzenia zaplanowane na stadionie miejskim. Nie dojdzie do skutku planowana tam impreza targowa. Prezydent zapowiedział, że będą za to zwracane pieniądze wystawcom.

Jak powiedział PAP dyrektor Białostockiego Teatru Lalek dr Jacek Malinowski, teatr będzie zamknięty dla ludzi z zewnątrz i odwołane są wydarzenia z udziałem publiczności. - My natomiast normalnie pracujemy: administrujemy, księgujemy, odbywają się próby, tworzymy dekoracje. Nasza wewnętrzna działalność odbywa się normalnie - powiedział Malinowski.

Teatr na środę ma zaplanowany medialny pokaz najnowszego spektaklu "Sen nocy miłości", którego premierę planowano na niedzielę. Malinowski powiedział, że środowe spotkanie z dziennikarzami odbędzie się, bo jest to właśnie rodzaj wewnętrznego spotkania, natomiast oficjalna premiera spektaklu zostanie przełożona.