powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Białystok. Carrantuohill w OiFP w Dniu Św. Patryka

17 marca zaprasza na widowisko muzyczno-taneczne "W irlandzkim rytmie", stworzone w oparciu o wieloletnie doświadczenia artystyczne grupy Carrantuohill

Dzień Świętego Patryka jest dniem wolnym od pracy w Irlandii, Irlandii Północnej, Nowej Fundlandii i Labradorze oraz na Montserrat. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zielony to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Irlandczycy w wielu miastach organizują festyny i uliczne pochody, w których dominuje właśnie zieleń. Święto obchodzone jest również poza Irlandią, także w Polsce, a Opera i Filharmonia Podlaska we wtorek, 17 marca zaprasza na widowisko muzyczno-taneczne "W irlandzkim rytmie", stworzone w oparciu o wieloletnie doświadczenia artystyczne grupy Carrantuohill oraz współpracującej z nią formacji Salake.

Carrantuohill oferuje przedstawienie artystyczne, gdzie swoją muzykę traktuje jako tło do niezwykle widowiskowego irlandzkiego tańca.

Na bazie wielu wspólnych prób i koncertów z wyśmienitą formacją taneczną Salake, został opracowany program, w którym niezwykle szeroko prezentowany jest irlandzki taniec w mistrzowskim wydaniu z licznymi elementami tzw. "step dance" - tak charakterystycznego dla tańca z Zielonej Wyspy.

Bogate stroje i finezyjne układy taneczne zachwycają każdego widza.