powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Pomorskie. Instytucje kultury zawieszają działalność

12 instytucji kulturalnych, w tym Teatr Wybrzeże, Teatr Muzyczny, Opera Bałtycka oraz muzea, podległe marszałkowi województwa pomorskiego zawiesza od środy swoją działalność do odwołania z powodu zagrożenia koronawirusem.

"W związku z zagrożeniem koronawirusem uznałem za zasadne i zalecam niezwłoczne zawieszenie do odwołania działalności w instytucjach kultury podległych samorządowi województwa pomorskiego. W przypadku czterech instytucji, gdzie jesteśmy współorganizatorem, zwróciłem się z prośbą do władz Gdańska, Sopotu i powiatu wejherowskiego o wydanie podobnej - wspólnej decyzji" - powiedział marszałek pomorski Mieczysław Struk w komunikacie prasowym przekazanym mediom.

Swoją działalność zawiesza 12 placówek: Teatr Wybrzeże w Gdańsku, Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, Muzeum Narodowe i Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny im. T. i I. Gulgowskich we Wdzydzach, Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie, Polska Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina oraz Opera Bałtycka w Gdańsku, Nadbałtyckie Centrum Kultury oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Conrada- Korzeniowskiego w Gdańsku, a także Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku.

Na liście współprowadzonych przez samorząd województwa pomorskiego instytucji kulturalnych są natomiast Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie (Powiat Wejherowski), Gdański Teatr Szekspirowski (miasto Gdańsk), Polska Filharmonia Kameralna Sopot (miasto Sopot) oraz Europejskie Centrum Solidarności (miasto Gdańsk).