powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraj. Wydarzenia w instytucjach kultury mogą odbywać się zgodnie z harmonogramem

Wydarzenia organizowane w teatrach, operach, filharmoniach, kinach, muzeach, bibliotekach, domach kultury i galeriach sztuki lub w innych podobnych obiektach nie są imprezami masowymi i mogą odbywać się zgodnie z harmonogramem - przypomniało we wtorek MKiDN.

Powołując się na art. 3 Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, resort kultury i dziedzictwa narodowego podał we wtorek na swoim profilu na Twitterze, że "wydarzenia organizowane w teatrach, operach, operetkach, filharmoniach, kinach, muzeach, bibliotekach, domach kultury i galeriach sztuki lub w innych podobnych obiektach nie są imprezami masowymi i mogą odbywać się zgodnie z harmonogramem".

Przepisy ustawy wskazują także - jak przypomina MKiDN - że decyzje w sprawie organizowania wydarzeń należą do kompetencji dyrektorów instytucji kultury.

Od zeszłego tygodnia w całym kraju odwoływane są kolejne imprezy masowe, w tym także kulturalne. Decyzją wojewody małopolskiego odwołano koncert Carlosa Santany w Krakowie, planowany na 17 marca. W Warszawie nie odbędą się m.in. Gala MocArty 2019 RMF Classic, koncerty angielskiego wokalisty JP Coopera, grupy indierockowej Sebadoh oraz brytyjskiej raperki i piosenkarki IAMDDB (Diany de Brito). Zrezygnowano także z koncertu Symfonii Iuventus "Z ziemi włoskiej do polskiej" z udziałem artystów z Włoch.