powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Legnica. Odwołane spektakle i inne wydarzenia

Teatr Modrzejewskiej odwołał wszystkie trzy przedpołudniowe spektakle "Baśń o pięknej Parysadzie i o ptaku Bulbulezarze" dla zorganizowanych grup dzieci z podstawówek i przedszkoli zaplanowane na 11-13 marca. W mieście odwoływane są także inne wydarzenia kulturalne.

"W związku z sytuacją epidemiologiczną grupy zorganizowane odwołały rezerwacje biletów na te spektakle. Wiąże się to z pismem Kuratorium Oświaty we Wrocławiu zalecającym szkołom rezygnacje z wycieczek i grupowych wyjść ze szkół. Będziemy sytuację monitorować, ale zdarzają się już rezygnacje z rezerwacji na spektakle organizowane przed południem w przyszłym tygodniu, w końcu marca i na początku kwietnia" - napisał w specjalnym komunikacie dyrektor legnickiego teatru Jacek Głomb.

Nie tylko teatr dotknęły w Legnicy skutki antywirusowej prewencji i związanych z tym niepokojów i ostrożności. Legnickie Centrum Kultury odwołało zaplanowany na wtorkowy wieczór 10 marca koncert Briańskiej Orkiestry Symfonicznej, który miał odbyć się w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej. Władze miasta odwołały natomiast zaplanowane na czwartek 12 marca spotkanie z Katarzyną Miller w ramach cyklu "Spotkanie Kobiet", które miało odbyć się w Letia Busines Center w Legnicy.

W planach legnickiego teatru nadal aktualne są: zaplanowany na sobotę 14 marca w kameralnej przestrzeni kawiarnianej Art Cafe Modjeska "Portret Polaka po szkodzie. Niewesoły kabaret do słów Jacka Kaczmarskiego" oraz niedzielny (15 marca) pokaz Sceny dla Tańca ze spektaklami "Czy filozof może mówić o tańcu" oraz "Przy Przy".

Na niedzielę 15 marca legnicki teatr ma w planie wyjazdową prezentację spektaklu Krzysztofa Kopki "Orkiestra" w reżyserii Jacka Głomba na scenie Teatru Miejskiego im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie (zabytkowy teatr i opera, zniszczony w czasie II wojny światowej i odbudowany w latach 2017-2019, który rozpoczął działalność impresaryjną pod koniec ub. roku). O swojej decyzji w sprawie możliwości zagrania przedstawienia władze Głogowa poinformują legnickich artystów w środę 11 marca.

---

Na zdjęciu: "Baśń o pięknej Parysadzie i o ptaku Bulbulezarze"