powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Bytom. Warsztaty w stylu Retro Swingu

W sobotę, 14 marca Teatr Rozbark otwiera swój parkiet na warsztaty Swinga. Jest to wyjątkowa okazja, żeby nauczyć się tańców swingowych w jeden dzień.

Prowadzenie: Michał Woźnica wraz z Kariną Shorets.

Nie martw się, jeśli nigdy nie tańczyłeś. Stawiamy na dobrą zabawę, nauczysz się podstawowych kroków i przetańczysz z nami całą noc!

Na warsztatach dowiecie się:

* czym jest Swing,

* skąd czerpać inspiracje,

* jak się do tego przymierzyć,

* jak zatańczyć do muzyki swingowanej solo i w parze, co podpowiada nam muzyka,

* jakie są podstawowe kroki Lindy Hopa, Rock&Rolla i Charlestona.

Poza warsztatami tanecznymi czeka na was panel dyskusyjny, pokazy taneczne, stoisko z butami tanecznymi w stylu retro, fotobudka analogowa oraz impreza z muzyką na żywo.

Koszt: jeden blok zajęć (75 min.) 40 zł/osoba, dwa bloki zajęć (150 min.) 70 zł/osoba. Bilet wstępu na potańcówkę w stylu Retro Swingu dla uczestników warsztatów 30 zł/osoba.

Co to takiego: naucz się tańczyć w stylu Retro Swingu w 1 dzień. Wprawki taneczne od podstaw dla każdego. Konkurs z prezentacją par tańczących Rock And Rolla, Boogie Woogie, Lindy Hop. Practis wieczorny połączony z zabawą.

Dla kogo: warsztaty skierowane są do tancerzy, studentów, performerów, miłośników tańca, poszukujących i chcących rozwijać swój warsztat taneczny pod kątem poznania ciała jako nieograniczonego źródła inspiracji. Wiek - minimum 16 lat. Poziom open.

Kiedy: 14 marca, sobota, pierwszy blok zajęć godzina 14:00-15:15, drugi blok zajęć godzina 17:00-18:15. W przerwie między zajęciami panel dyskusyjny.

Zajęcia poprowadzą pasjonaci tańca Michał Woźnica wraz z Kariną Shorets. Charyzmatyczna para, która szturmem zdobywa parkiety w Polsce oraz za granicą. Prowadzą regularne i tematyczne zajęcia w Krakowie, Katowicach. Podbijają taneczne sceny międzynarodowe na festiwalach w Polsce i za granicą (Szwecja, Dania, Grecja). Widzowie doceniają ich energię oraz zaangażowanie na konkursach i maratonach tanecznych. Zdobywają razem wysokie lokaty w zawodach i konkursach tanecznych , docenia ich również widownia przyznając swoje nagrody publiczności. (Obydwoje indywidualnie mają pokaźną pulę nagród w konkursach w różnych stylach tanecznych).

Zajęcia będą prowadzone od podstaw w dwóch blokach taneczno-ruchowych, na których w praktyce sprawdzimy jak się te użytkowe tańce wykonuje. Pomiędzy zajęciami ruchowymi przewidziany jest również panel dyskusyjny na którym instruktorzy przedstawią i zaprezentują próbki różnych stylów tanecznych, spróbują rozwiać pojawiające się pytania.

Rodzina tańców parkietowych opartych na SWINGu jest bardzo pojemna, ale ma jedną wspólną zasadę - dobra zabawa oparta na zbliżonej bazie kroków. Ten użytkowo tańczony amerykański folklor taneczny przeżywa współcześnie swój renesans. Naucz się tańczyć, tupać, klaskać, skakać w parze i solo do rytmów muzyki swingowanej. Zobaczysz jak wywijać z partnerem lub partnerką nie tracąc przy tym radości z interpretowania muzyki po swojemu. Dowiesz się jak improwizować ale jednak tańczyć razem. Bo razem jest zawsze raźniej.

Po warsztatach z Kariną i Michałem z pewnością zatańczysz tak jak Ci zagrają a nie będziesz próbować zmieścić tego czego się wyuczyłeś.