powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraj. Premier: podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że rząd podjął decyzję o odwołaniu imprez masowych. Minister zdrowia Łukasz Szumowski dodał, że takie działanie daje szansę na ograniczenie rozprzestrzeniania koronawirusa.

W Kancelarii premiera zakończyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim brali między innymi udział ministrowie: zdrowia Łukasz Szumowski, służb specjalnych Mariusz Kamiński, nauki Jarosław Gowin oraz edukacji Dariusz Piontkowski.

Prezydent zwołuje Radę Bezpieczeństwa Narodowego ws. koronawirusa

- Obserwując wszystko wokół i czytając zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia, a także w dyskusjach z wieloma naszymi partnerami, premierami, prezydentami innych państw podejmujemy decyzje, które mają na celu zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ograniczanie jego skutków społecznych, ograniczanie jego skutków przede wszystkim dla zdrowia publicznego - oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki poinformował, że na porannym spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego podjęto decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych, których - zaznaczył - "szczegółowa definicja znajduje się w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych". Dodał, że rozważane są kolejne kroki, a informacje w tej kwestii podawane będą w kolejnych dniach.

Na godzinę 11.00 prezydent Andrzej Duda zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Prezydent będzie rozmawiał między innymi z przedstawicielami partii opozycyjnych na temat zagrożenia związanego z koronawirusem.