powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Sosnowiec. Odwołano imprezy z powodu koronawirusa

Koncert chóru z Rosji, dwa festiwale taneczne i wystawę miniaturowych kolejek odwołały w związku z zagrożeniem koronawirusem władze Sosnowca - poinformował w poniedziałek Urząd Miasta.

- Na chwilę obecną jest wiele niewiadomych, nietrafne jest też porównywanie go do sezonowej grypy i innych chorób, czy nawet bagatelizowanie i określanie mianem napompowanej informacji medialnej. O powyższym świadczą choćby kolejne doniesienia z Włoch, ale też innych europejskich krajów - powiedział prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Dlatego też - jak podkreślił - zgodnie z niedzielnymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, a w duchu specustawy, która właśnie weszła w życie, przełożono: zaplanowane na 14 marca koncert The National Choir of Russia i XIII Ogólnopolski Festiwal Taneczny "Róża 2020" w Kazimierzu, a także V Festiwal "Kolej w Miniaturze", który miał się odbyć w dniach i 14-15 marca i Międzynarodowy Turniej Taneczny World Dance, planowany na 21 marca.

- Lista wydarzeń może się zmienić. Apeluję również do organizatorów innych wydarzeń masowych na terenie miasta o możliwe ich przełożenie - dodał prezydent Chęciński.

Władze Sosnowca zalecają też odwołanie wycieczek, wyjść i szkolnych wymian międzynarodowych, odwołane zostały jubileusze z udziałem seniorów, natomiast w domach pomocy społecznej do odwołania wprowadzono zakaz odwiedzin. Ograniczone zostały odwiedziny w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim.

Wcześniej w woj. śląskim z powodu koronawirusa przełożono dwie duże konferencje medyczne, a także wiele imprez sportowych. W poniedziałek poinformowano o odwołaniu sobotniego Biegu Wiewiórki w Rudzie Śląskiej.