powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Feministka w mykwie? - panel dyskusyjny w Żydowskim

15 marca o godz. 19.00, w siedzibie Teatru Żydowskiego przy ul. Senatorskiej 35 w Warszawie odbędzie się panel dyskusyjny "Feministka w mykwie?".

Dyskusja organizowana jest w ramach programu towarzyszącego premierze spektaklu "Mykwa" w reżyserii Karoliny Kirsz oraz festiwalu Nowe Epifanie. Obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie teatru.

Czy feministka może być religijną żydówką, katoliczką? Czy religia sprzyja wolności kobiet, czy ją wyłącznie ogranicza? Skąd się wzięła mykwa i jakie znaczenie ma dziś?Te i wiele innych pytań padnie na spotkaniu z Bożeną Keff - pisarką, poetką, publicystką i zdeklarowaną feministką, Małgorzatą Kordowicz - hebraistką i pierwszą polską rabinką oraz Zuzanną Radzik - teolożką i publicystką, zajmującą się dialogiem chrześcijańsko-żydowskim oraz teologią feministyczną. Dyskusję poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge - dziennikarka radiowa.

Dyskusja jest częścią programu towarzyszącego prapremierze "Mykwy" Hadar Galron - opowieści

o kobietach, ich codziennych problemach, ale też rozterkach związanych z funkcjonowaniem we wspólnocie religijnej. Akcja dramatu rozgrywa się w mykwie - rytualnym basenie, w którym kobiety dokonują comiesięcznych ablucji.