powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Zielona Góra. Odwołane liczne wydarzenia kulturalne

W Zielonej Górze z powodu zagrożenia koronawirusem odwołano przedstawienia w Lubuskim Teatrze, koncerty w Filharmonii Zielonogórskiej oraz liczne wydarzenia kulturalne.

W związku z decyzją Prezydenta Miasta Zielona Góra o zawieszeniu na 14 dni imprez masowych, z udziałem publiczności oraz większych zgromadzeń publicznych odwołano szereg wydarzeń kulturalnych. Ich pełna lista została zamieszczona na stronie internetowej urzędu miasta.

Do 18 marca włącznie nie będzie przedstawień w Lubuskim Teatrze, odwołano wszystkie koncerty w Filharmonii Zielonogórskiej.

Nie odbędzie się występ Rosyjskiego Baletu Klasycznego, który był zaplanowany na 13 marca w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Koncert Muzyki Filmowej (w MOSiR) został przełożony z 8 na 28 marca, również przesunięto termin koncertu Agnieszki Chylińskiej zaplanowanego na 13 marca (nowa data na razie nie jest znana).

Odwołano Mistrzostwa Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich, które miały się rozpocząć w sobotę.

W nocy z wtorku na środę potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Pacjent hospitalizowany jest w Zielonej Górze. Lekarze oceniają stan jego zdrowia jako dobry.