powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Rzeszów. Z powodu zagrożenia koronawirusem odwołany festiwal Źródła pamięci

W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa odwołany został zaplanowany na koniec marca w Rzeszowie festiwal Źródła pamięci. Szajna-Grotowski-Kantor - poinformował na swojej stronie internetowej Teatr Maska.

Odwołanie festiwalu ma związek z decyzją prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, który pod koniec lutego podjął decyzję o odwołaniu imprez organizowanych przez samorząd. Teatr Maska jest jednostka podległą samorządowi Rzeszowa.

Festiwal ma się odbyć w innym terminie, który jeszcze nie został ustalony.

Również Estrada Rzeszowska poinformowała, że zgodnie z zarządzeniem prezydenta stolicy Podkarpacia, odwołana została premiera spektaklu Rzeszowskiego Teatru Muzycznego Olimpia "Papa się żeni". Premiera zaplanowana była na najbliższą niedzielę - 8 marca.

"Datę wydarzenia podamy wkrótce na naszej stronie internetowej oraz profilach w mediach społecznościowych. Zakupione bilety zachowują ważność, natomiast osoby, które chciałyby swoje bilety zwrócić, mogą to zrobić w Estradzie Rzeszowskiej" - napisała placówka na swojej stronie internetowej.

Kolejną odwołaną imprezą w Rzeszowie jest 10. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej "Piosenka w Meloniku", który miał się odbyć w dniach 3-4 kwietnia br. Organizator - Rzeszowski Dom Kultury - podał, że impreza zostanie przeniesiona na inny termin.

W innych placówkach kultury w Rzeszowie m.in. w Filharmonii Podkarpackiej i Teatrze im. Wandy Siemaszkowej - imprezy odbywają się zgodnie z planem. Obie instytucje podlegają marszałkowi woj. podkarpackiego.