powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Internet. Didaskalia w sieci

Zapraszamy do lektury pierwszego internetowego wydania "Didaskaliów. Gazety Teatralnej". Od bieżącego, 155 numeru, "Didaskalia" będą publikowane tylko w internecie. Częstotliwość bez zmian - pozostajemy dwumiesięcznikiem. Kolejny numer w kwietniu.

W numerze: blok tekstów o najnowszych spektaklach Milo Raua w NTGent i jego koncepcji teatru, artykuły o zespole Volksbühne za dyrekcji Franka Castorfa i o roli dyrektora teatru w Niemczech, rozprawa poświęcona Eleonorze Kalkowskiej, w latach trzydziestych XX wieku jednej z najważniejszych dramatopisarek Republiki Weimarskiej, teksty o teatrze Krzysztofa Garbaczewskiego, relacja z Praskiego Quadriennale.

W dziale "Repertuar" recenzje z najnowszych spektakli (m.in. "Capri" Krystiana Lupy, "Diabłów" Agnieszki Błońskiej, "Matki Joanny od Aniołów" Jana Klaty, "Halki" Mariusza Trelińskiego, "Historii przemocy" Eweliny Marciniak, "Mojżesza" Tomasza Węgorzewskiego). A także wywiady - z Oksaną Czerkaszyną, Szymonem Adamczakiem, Milo Rauem. Recenzujemy też książki - "Teatr Rozmaitości Jarzyny i Warlikowskiego" Justyny Świerczyńskiej i "Performans postmedialny" Małgorzaty Dancewicz.

Wszystkie teksty od teraz w wolnym dostępie!

Zapraszamy do współpracy autorki i autorów. Informacje na naszej nowej stronie: www.didaskalia.pl.