powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Wrocławska Offensywa Teatralna gra w Piekarni

Spektakle Teatru Realistycznego oraz Teatru Ekstrawersja można oglądać w marcu w Piekarni - Centrum Sztuk Performatywnych.

Pluszowe fotele, garnitury i trzygodzinne spektakle, to nie u nas. My kusimy teatralną przygodą. Wrocławski teatr niezależny to bogaty i zaskakujący świat, który czeka na odkrycie. Wreszcie możesz to zrobić. Regularnie gramy nasze spektakle w Piekarni.

Terminy prezentacji

16.03.2020 (poniedziałek),19:00, Piekarnia

BUM, Teatr Realistyczny

17.03.2020 (wtorek), 19:00, Piekarnia

Hotel Breslau, Teatr Ekstrawersja

07.04.2020 (wtorek), 19:00, Piekarnia

Spis kobiet, Kolektyw Polka

08.04.2020 (środa), 19:00, Piekarnia

Kobietostan. Chór na jedną aktorkę, Kolektyw Kobietostan

12.05.2020 (wtorek), 19:00, Piekarnia

Pierogi z wiśniami, PROTOciało/AFAR

13.05.2020 (środa), 19:00, Piekarnia

K jak Królowa, Teatr Korba

Informacje o spektaklach

16 marca 2020/ poniedziałek/ 19:00/ Piekarnia/ 20 zł

BUM

Teatr Realistyczny

To opowieść o wartościach - ich kryzysie, opustoszałych słowach pozbawionych znaczenia. O walce o wartości i o ich ciągłym zapominaniu. Czasem nieumyślnym, często jednak celowym, gdy na przeciwnej szali stają własne korzyści - społeczne uznanie, wygoda, bezpieczeństwo, święty spokój. W strachu przed rysującą się w ciemnych barwach przyszłością, w determinacji do realnego działania, w głupocie oślepiającej diagnozę teraźniejszości i analizę konsekwencji i wreszcie - w półsennej malignie, cztery bohaterki postanawiają dokonać tego, co nie do pomyślenia i wysadzają Polskę w powietrze. Bum.

scenariusz i reżyseria: zespół

teksty: zespół, Mariusz Babicki

muzyka: grupa Alles (Marcin Regucki i Paweł Strzelec)

reżyseria świateł: Maciej Ratajczyk

wizualizacje: Piotr Magdziarz

głos: Wojciech Jaworski

występują: Anna Sadowska, Katarzyna Pągowska, Ilona Paluchowska, Iwona Konecka

premiera: 17 grudnia 2016, Teatr Ósmego Dnia, Poznań

czas trwania: 55 minut

Bilety w cenie 20zł do nabycia na stronie: http://bitly.pl/jhn6Q oraz na pół godziny przed spektaklem w Piekarni.

Spektakl zrealizowany na podstawie scenariusza nagrodzonego w ramach konkursu Teatru Ósmego Dnia OFF: Premiery/Prezentacje 2016 oraz w ramach Akademii Teatru Alternatywnego, organizowanej przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Teatr Kana, Teatr Brama w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Teatr Realistyczny powstał na gruzach Skierniewic, tuż po drugiej wojnie światowej. Wyglądało to tak, jakby coś wielkości pięści wyszło ze środka głowy przez nos. Jeżeli chodzi o Skierniewice, to wiele się nie zmieniło, wsadziliśmy więc miasto w powietrze. Dziś, jak na kombatantów przystało, robimy się coraz młodsi.

W ciągu iluś tam lat zrealizowaliśmy ileś tam spektakli za które dostaliśmy ileś tam nagród na iluś tam festiwalach na tym jedynym i najpiękniejszym ze światów. Dziś stacjonujemy w iluś tam miastach, migrując między Skierniewicami, Warszawą, Wrocławiem, Toruniem i Szczecinem.

***

17 marca 2020/ wtorek/ 19:00/ Piekarnia/ 20 zł

Hotel Breslau

Teatr Ekstrawersja

Zapraszamy na wieczór przepełniony magią, splendorem i muzyką na żywo. Przeniesiemy się kilkadziesiąt lat wstecz do międzywojennego Breslau.

W restauracji hotelowej będziecie mieli okazję skosztować wyśmienitych trunków, posłuchać romantycznych utworów i chłonąć niepowtarzalną atmosferę miejsca. Oprócz tego, wraz z obsługą hotelową weźmiecie udział w przygotowaniach do przyjazdu pewnego tajemniczego gościa. Będzie nastrojowo, czasami nostalgicznie, ale przede wszystkim zabawnie. Z każdą minutą poznawać będziecie coraz to bardziej zawiłe losy bohaterów.

scenariusz i reżyseria: Karolina Konik

asystentka reżyserki: Paulina Woźniak

technik: Martyna Kwiatkowska

oprawa muzyczna: Anna Kamińska, Kacper Kolado

występują: Żaneta Żurawska, Grzegorz Zięba, Karolina Konik, Jolanta Gądek, Jakub Kwaśniewicz, Tomasz Zieliński, Karolina Pośpiech, Magdalena Jonak, Jakub Rupnik, Pamela Uszyńska, Elżbieta Galant, Katarzyna Michnicka, Roman Meleszko, Anna Kamińska

premiera: czerwiec 2015, Teatr ToTu, Wrocław

czas trwania: 90 minut

W spektaklu używany jest stroboskop.

Bilety w cenie 20zł do nabycia na stronie:

Teatr Ekstrawersja działa od września 2015 roku. Przenieśmy się wspólnie do innego, niepowtarzalnego świata. Każdy z nas pochodzi z innego środowiska, mamy różne prace i doświadczenia. Jednak, jako grupa, poza pasją, posiadamy kilka wspólnych cech: towarzyskość, otwartość, gadatliwość, wrażliwość. To właśnie jest ekstrawersja, prawda?

Partnerem projektu jest Instytut im. Jerzego Grotowskiego

Patronat medialny: Radio Wrocław, Radio Wrocław Kultura, Radio RAM