powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Premiera spektaklu "Dziadek do orzechów" w Baju

7 marca o godz. 17.00 na Scenie na Żagańskiej 1a odbędzie się premiera spektaklu Teatru Baj "Dziadek do orzechów" w reż. Ewy Piotrowskiej.

W dawnych czasach ludzie i myszy żyli w zgodzie. Splot wydarzeń sprawił, że ich rody się poróżniły i, jak to często bywa, stały się największymi wrogami. Dawny konflikt nie został zażegnany i trwa do dziś. Powraca w pewną zimową noc na ulice Warszawy.

Wrażliwa i empatyczna Klara oraz jej psotny brat Fred dostają w prezencie od ojca chrzestnego dziadka do orzechów, który okazuje się nie być zwykłą zabawką. To za jego sprawą spotykamy mściwego Króla Myszy. Wspólnie musimy stawić czoła mysiej armii i obronić wszystkie grzeczne dzieci przed grożącym im niebezpieczeństwem.

Do tej emocjonującej przygody zapraszamy widzów, którzy mają odwagę puścić wodze fantazji i udać się do mrocznej, zimowej Warszawy, w której dzieją się niewiarygodne rzeczy.

Dzięki wykorzystaniu różnych technik teatralnych oraz współczesnemu spojrzeniu twórców spektaklu na znaną z opowiadania E. T. A. Hoffmanna historię "Dziadek do orzechów" przenosimy się do świata snu i wyobraźni.

PREMIERA: 7 marca godz. 17.00, Scena na Żegańskiej 1a

Scena na Głębockiej 66

11, 12 i 13 marca godz. 10.00

1, 2 i 3 kwietnia godz. 10.00

4 kwietnia godz. 11.00