powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Toruń. "Być jak Thelma i Louise, czyli w stronę Meksyku" u Horzycy

7 marca w Teatrze Horzycy odbędzie się piąta premiera w tym sezonie. W podziemiach teatru zobaczymy "Być jak Thelma i Louise, czyli w stronę Meksyku" w reżyserii Łukasza Zaleskiego. Spektakl powstaje w ramach Sceny Propozycji Aktorskich i jest inicjatywą aktorek Mirosławy Sobik i Jolanty Teski.

- "Być jak Thelma i Louise..." inspirowany jest oczywiście filmem Ridleya Scotta, ale nie tyko. To spektakl wyrosły z miłości do kina, będzie więc o Hollywood, karierach, kobietach i o tym, czemu lepiej robić "Terminatora" niż angażować się w feministyczne rozprawy. Przy użyciu multimediów wykreujemy własny, wciągający, sceniczny świat, czerpiący m.in. z kanonicznych klisz z popkultury, odnoszących się do kina drogi, wyobrażeń o czasach amerykańskiego snu, a także artystycznych manifestów wolności, ucieczki, buntu i rewolucji - zapowiada reżyser, Łukasz Zaleski.

W przestrzeni Poczekalni w podziemiach Teatru Horzycy powstaje przedstawienie undergroundowe i jednocześnie rozrywkowe. Aktorki wcielą się w postaci inspirowane bohaterkami kultowego filmu Ridleya Scotta. Dojrzała, odważna i zbuntowana Louise (Jolanta Teska) i dopiero ucząca się wyrażać swoje zdanie Thelma (Mirosława Sobik) po raz kolejny wyruszają w swoją pełną przygód podróż. W podróż, po której, jak to w dobrym kinie drogi, nic już nie będzie takie samo.

- Spektakl będzie połączeniem tradycyjnego teatru z rockowym koncertem, w którym zabrzmią przeboje Nicka Cave'a, Dire Straits i Nirvany w nowoczesnych aranżacjach, przygotowanych przez Kamila Tuszyńskiego - multiinstrumentalistę, DJa, kompozytora muzyki teatralnej. Nieprzypadkowo Jolanta Teska i Mirosława Sobik w spektaklu zaśpiewają wyłącznie piosenki mężczyzn - zapowiada Łukasz Zaleski.

Spektakle: 10, 11, 17, 19, 20, 21, 22, 29 marca, godz. 19:00