powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Bydgoszcz. Damięcki poczyta Szczygielskiego

Teatr Kameralny w Bydgoszczy wraz z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Bydgoszczy zapraszają dzieci do udziału w kolejnym spotkaniu teatralnym o charakterze edukacyjnym z cyklu "Poczytaj mi". Gościem specjalnym będzie Mateusz Damięcki, który przeczyta fragmenty książki "Arka czasu" autorstwa Marcina Szczygielskiego.

Warsztat animacyjny poprowadzą Martyna Matoliniec i Sara Lech a całe wydarzenie zakończy się lekcją biblioteczną.

Spotkanie odbędzie się 7 marca 2020 roku o godz. 12.00 w Bibliotece na Okolu, ul. Grunwaldzka 33 w Bydgoszczy.

Wydarzenie jest adresowane do dzieci w wieku 9-13 lat.

Wstęp jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona. Wymagane są wcześniejsze zapisy.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.teatrkameralny.com

Projekt "Poczytaj mi" to cykliczne działanie edukacyjne, które Teatr Kameralny w Bydgoszczy realizuje w partnerstwie z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Bydgoszczy od stycznia do czerwca 2020 roku.

Do udziału w każdym wydarzeniu zostali zaproszeni gościnni aktorzy teatralni i filmowi, którzy w trakcie spotkania zaprezentują fragmenty współczesnej literatury dziecięcej. Każde spotkanie jest uzupełnione o lekcję teatralną poprowadzoną przez aktora związanego z Teatrem Kameralnym. Każdorazowo temat zajęć warsztatowych nawiązuje do motywu przewodniego z czytanej książki. Dodatkowo na koniec spotkania realizowana jest krótka lekcja biblioteczna. Całe wydarzenie ma oprawę tworzącą miłą i kameralną atmosferę wzbogaconą o elementy scenograficzne.

Partnerami projektu są:

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy

oraz firmy EUFORMA i NOTI.

Autorem zdjęcia Mateusza Damięckiego jest Krzysztof Opaliński.