Częstochowa. Zbigniew Zamachowski w koncercie dla pań

To już tradycja, że w okolicach Dnia Kobiet Filharmonia Częstochowska zaprasza na "Koncert nie tylko dla pań". Przekonuje tym samym, że na to szczególne święto najlepszym prezentem jest dawka doskonałej muzyki. Tegoroczny koncert zaplanowano na piątek, 6 marca. Gwiazdą będzie Zbigniew Zamachowski.

«Zbigniewa Zamachowskiego nie trzeba szczególnie przedstawiać. Cenionego aktora znają wszyscy wielbiciele kina i teatru. Tylko w ostatnim czasie widzieliśmy go na ekranach w takich produkcjach, jak "Kurier", "Polityka", "Pitbull. Ostatni pies" czy "Listy do M. 3". Swój charakterystyczny głos artysta wykorzystuje nie tylko w pracy dubbingowej ("był" m.in. Shrekiem, Stichem, Stuartem Malutkim czy Bubu), ale przede wszystkim na scenie. Aktor jest nie tylko autorem tekstów, które wykonuje, ale również kompozytorem. Oprócz swoich piosenek słynie jeszcze też z interpretacji utworów Agnieszki Osieckiej, Piotra Bukartyka, Jaromira Nohavicy czy Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego (czyli Starszych Panów).

I właśnie w takim repertuarze Zbigniew Zamachowski zaprezentuje się podczas piątkowego koncertu. Na scenie towarzyszyć mu będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka.

Repertuar "Koncertu nie tylko dla pań" wypełnią takie utwory, jak "Kobiety jak te kwiaty", "W małym miasteczku", "Już czas na sen" czy "Fragile". Usłyszymy je w aranżacji pianisty Romana Hudaszka.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19. Bilety kosztują 70 zł (normalne) i 60 zł (ulgowe). Można o nie pytać w kasie filharmonii przy ul. Wilsona 16.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego