powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Debata "Ćwiczenia ze zmiany świata. Opieka" w AT

9 marca o godz. 20.15 w Teatrze Collegium Nobilium odbędzie się debata "Ćwiczenia ze zmiany świata. Opieka".

Czy kiedy studentka rodzi dziecko, jest to tylko jej sprawa, czy w pewnym sensie sprawa całej społeczności uczelni? Jak możemy przestrajać instytucje, żeby zaczęły dostrzegać i systemowo wspierać tych, którzy wykonują pracę opiekuńczą? Czy możemy sobie wyobrazić system ekonomiczni i społeczny, który rozpoznaje i uwzględnia to, że wszyscy funkcjonujemy, tworzymy i pracujemy dzięki temu, że doświadczamy opieki i opiekujemy się innymi?

"Hymny" to spektakl dyplomowy na warszawskiej Akademii Teatralnej, który bada nieoczywiste i często mroczne stany emocjonalne towarzyszące pojawieniu się nowego życia, a zarazem stawia przed instytucją, w której powstaje i przed tworzącą ją społecznością wszystkie te pytania. W reżyserowanym przez Annę Smolar na podstawie tekstu Natalii Fiedorczuk dyplomie grają studenci i studentki kierunku aktorstwa teatru muzycznego AT, a także Stefania, ośmiomiesięczna córka jednej z dyplomantek.

"Otwieramy przed widzami drzwi sali prób, w której rozwija się specyficzny proces po to, by każdy z nas poczuł, jak bardzo pojawienie się dziecka jest sprawą wspólną. Tak jak budowanie solidnych więzi społecznych, zdrowej demokracji i dbanie czy raczej ratowanie planety i jej mieszkańców" - mówi reżyserka [Anna Smolar], a my zapraszamy na dyskusję pod hasłem "Ćwiczenia ze zmieniania świata. Opieka".

Uczestniczą: Anna Smolar, Natalia Fiedorczuk, Katarzyna Kasia i zespół realizatorów dyplomu "Hymny"

Prowadzenie: Agata Adamiecka-Sitek

9 marca po przedstawieniu, godz. 20.15