powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Spotkanie wokół książki "Moja mama śpiewa w operze"

Teatr Wielki - Opera Narodowa zaprasza 7 marca o godz. 12.30 na spotkanie poświęcone książce "Moja mama śpiewa w operze". Spotkanie odbędzie się we foyer dolnym. Wstęp wolny.

Jak wygląda dzień solistki operowej i czy w teatrze można jeździć na hulajnodze? Czy są tam krokodyle i czy do "Strasznego dworu" Moniuszki można wejść przez komin? Tego wszystkiego dowiecie się, jeśli spędzicie dzień z Mieszkiem i jego mamą, Elżbietą Wróblewską - śpiewaczką operową w Teatrze Wielkim.

Mieszko ma siedem lat i jest ciekawym świata dzieckiem. Na swoją pierwszą wizytę u mamy w pracy, zabiera swojego najlepszego przyjaciela Igiego oraz ulubioną hulajnogę. Chłopiec jest przekonany, że teatr to jest strasznie nudne miejsce, dopóki nie odkrywa labiryntów korytarzy i sekretnych zakamarków, które kryją prawdziwe skarby. Wycieczka kończy się próbą spektaklu "Straszny dwór", w którym mama śpiewa główną partię a syn ogląda ją zza kulis.

"Moja mama śpiewa w operze" to druga - po "Mój tata tańczy w balecie" - książka duetu Iwona Witkowska (tekst) i Robert Wolański (zdjęcia), dzięki której wspólnie z artystami i ich dziećmi poznacie tajemnice pracy w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. W wydanej w 2016 roku fotograficznej opowieści "Mój tata tańczy w balecie'" siedmioletnia Mela zwiedza teatr ze swoim tatą - pierwszym solistą Polskiego Baletu Narodowego Maksimem Woitiulem.

Spotkanie z bohaterami oraz twórcami obu książek odbędzie się 7 marca o godz. 12.30 w foyer dolnym Opery Narodowej. Na przybyłych gości będzie czekała muzyczna niespodzianka, a pierwszych 60 osób, będzie mogło zwiedzić Teatr Wielki - Operę Narodową tropem naszych książkowych bohaterów.

Zapraszamy serdecznie.

"Moja mama śpiewa w operze" dostępna w teatralnym butiku (patrz link poniżej).

Tam znaleźć można również książkę "Mój tata tańczy w balecie" (patrz link poniżej).