powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Premiera słuchowiska "Słonik i jego przyjaciele z przedszkola"

W najbliższy piątek 6 marca swoją premierę w serwisie Audioteka będzie miało słuchowisko Fundacji Artystycznej Młyn "Słonik i jego przyjaciele z przedszkola" w reż. Jarosława Boberka. Jest to kontynuacja - świetnie przyjętej przez dzieci, rodziców i pracowników przedszkoli - opowieści "Jak Słonik polubił chodzenie do przedszkola".

Słuchowisko zostało stworzone specjalnie z myślą o dzieciach, które już drugi rok uczęszczają do placówki edukacyjnej i muszą poradzić sobie z charakterystycznymi dla ich wieku problemami - informują organizatorzy.

Słuchowisko zawiera trzy niedługie bajki o Słoniku i jego perypetiach w przedszkolu. Słonik jest już "średniakiem" i coraz ważniejsze stają się dla niego relacje z rówieśnikami. Nie jest już najmłodszy w przedszkolu i zaczyna dostrzegać różnice między młodszymi a starszymi dziećmi. Wie, jak wspaniała potrafi być wspólna, rówieśnicza, zabawa, ale nie obca mu jest również rywalizacja (chęć bycia pierwszym, wygrywania). Nawiązuje przyjaźnie z innymi dziećmi i próbuje zrozumieć, jak pozostać w kontakcie z kolegami, nie tracąc kontaktu np. z nauczycielem.

Zuzanna Fijewska-Malesza, inicjatorka projektu i autorka scenariusza mówi: - Naszą ideą jest stworzenie serii słuchowisk, które są bliskie bardzo konkretnej grupie wiekowej i odpowiadają na konkretną jej potrzebę. "Wiek przedszkolny" jest pod wieloma względami zbyt szerokim pojęciem, bo jest to chyba jedyny taki okres w życiu człowieka, kiedy z każdym rokiem wiąże się ogromna zmiana i ogromny rozwój. Czterolatek to jest już ktoś zupełnie inny niż trzylatek, rok wcześniej, i ktoś inny niż pięciolatek za rok. Udało nam się stworzyć słuchowisko, które naprawdę odpowiada na potrzeby czteroletnich dzieci, i to dzieci silnie doświadczających swoich emocji. Aczkolwiek myślę, że zarówno trzylatki, jak i pięciolatki, też chętnie go wysłuchają. Słonik z całą pewnością nadaje się do słuchania z rodzeństwem i całą rodziną.

Słuchowisko od 6 marca dostępne będzie na stronie: https://audioteka.com/pl/, a 29.03 o godz. 12:30 będzie miało swoją niezwykłą teatralną premierę w Teatrze MŁYN (ul. Jezuicka 4, SCEK) w formie spotkania z teatrem słuchanym podczas "Dni Teatru dla dzieci", na które już teraz zapraszamy najmłodszych wraz z rodzicami.

REALIZATORZY:

Scenariusz: Zuzanna Fijewska-Malesza

Reżyseria: Jarosław Boberek

Muzyka: Filip Dreger

Teksty piosenek: Natalia Fijewska-Zdanowska

Występują: Zuzanna Fijewska-Malesza, Agata Kołodziejczyk (Fijewska)

Produkcja: Fundacja Artystyczna MŁYN

Projekt współfinansowany przez Biuro Edukacji m.st. Warszawa

STRONA SŁUCHOWISKA:

http://mlyn.org/portfolio/co-w-mlynie-piszczy-czyli-sluchowiska-dla-dzieci-i-rodzicow/