powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. Porywacze Ciał ze "Zrobie co zechce" w trasie

W marcu, w trzech miastach - w Polkowicach, Wrocławiu i Warszawie odbędą się prezentacje najnowszego spektaklu Teatru Porywacze Ciał pt. "Zrobie co zechce" według tekstu Macieja Adamczyka, w reżyserii i wykonaniu Katarzyny Pawłowskiej i Macieja Adamczyka.

Spektakl jest finalistą konkursu Best Off 2019, wygrał zeszłoroczną edycję Sceny Letniej w Łodzi, oraz brał udział w programie Teatr Polska 2019. Był wielokrotnie prezentowany w Teatrze Ósmego Dnia w Poznaniu, a także podczas festiwali teatralnych "Klamra" w Toruniu, "Pestka" w Jelenie Górze, "FunFest" w Bielsku-Białej, podczas Zamojskiego Lata Teatralnego, w Teatrze Impresaryjnym we Włocławku, podczas objazdu w trakcie Teatr Polska 2019 i na 13 Katowickim Karnawale Komedii.

Spektakl "Zrobie co zechce" wszędzie gdzie jest grany ma wspaniałe i owacyjne przyjęcie. Jest również bardzo dobrze oceniany przez krytykę teatralną.

Zapraszamy serdecznie na prezentacje spektaklu:

20 marca - Dni teatru w Polkowicach

22 marca - Teatr Polski we Wrocławiu (Świebodzki Off)

25 marca - Instytut Teatralny w Warszawie

3 kwietnia - Impart (Strefa Kultury Wrocław).

Teatr Porywacze Ciał to wielokrotnie nagradzany, profesjonalny teatr prywatny, który istnieje od 1992 roku. Tworzą go Katarzyna Pawłowska i Maciej Adamczyk - zawodowi aktorzy, którzy również piszą i reżyserują swoje spektakle, prezentowane potem na najważniejszych scenach i festiwalach teatralnych w Polsce i za granicą.

"Zrobie co zechce" to cudowny, mądry i prześmiewczy spektakl, w którym ludowa poetyka łączy się z awangardowym rytmem, a pozorna banalność z filozoficzną głębią."

"Postaci Adamczyka i Pawłowskiej niczym kanoniczni Gogo i Didi mają groteskowy sznyt i śmieszą do łez, ale zabawa jest tylko maską tego, co bardziej przestrasza niż bawi."

"Aktorzy Teatru Porywacze Ciał w nieustannym kontakcie z widzem, prowadzą brawurową grę. Z łatwością rozkładają go na łopatki, by w poczuciu mocy przystawić mu do twarzy lustro. W kilka sekund potrafią sprowadzić spektakl z drogi komedii w kierunku szerokich pasm aluzji i ciekawych tradycji teatralnych. Od lat na tym budują swoją teatralną markę".