powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Rzeszów. Dzień Kobiet w teatrze - warsztaty i wernisaż

8 marca w Dzień Kobiet w Teatrze im. Siemaszkowej odbędzie się niecodzienne wydarzenie. O godz. 14:40 rozpoczną się warsztaty uwalniania fantazji, które będą polegały na przygotowaniu przez uczestniczki niepowtarzalnych kapeluszy. Po warsztatach odbędzie się wernisaż prac prowadzącej Marty Kwolek na fotografiach Mariusza Barana.

Stwórz kapelusz, o jakim zawsze marzyłaś

Dzień Kobiet oraz wystawa zapierających dech w piersiach prac Marty Kwolek na fotografiach Mariusza Barana to wspaniała okazja, aby zaprosić kobiety do wspólnego uwalniania wyobraźni podczas kreatywnej pracy przy tworzeniu wymarzonego nakrycia głowy.

Jeśli masz w domu kapelusz, któremu chciałabyś nadać nowe życie - zapraszamy. Gwarantujemy twórczo spędzony czas w pięknych wnętrzach naszego teatru w przyjaznej atmosferze, a także kawę i ciasto, no i oczywiście niepowtarzalny kapelusz hand made.

Warsztaty poprowadzi autorka prac, wizażystka, stylistka z dyplomem mistrzowskim, certyfikowana kolorystka, Marta Kwolek. Spotkanie rozpocznie się od obejrzenie fotografii i kilku olśniewających nakryć głowy. Autorka opowie o inspiracjach, sposobach pozyskiwania materiałów do ponownego przetworzenia, które pochodzą głównie z recyclingu, a także o zasadach łączenia kolorów. Twórcze prace i uwolnienie kreatywności uczestniczek poprzedzi krótki wstęp na temat analizy kolorystycznej, podstawowych typów urody, personalizacji kolorystycznej, jako podstawy sukcesu w stylizacji ubioru.

Po dwugodzinnych warsztatach zapraszamy uczestniczki do wspólnego zdjęcia w stworzonych kapeluszach oraz na wernisaż wystawy.

Bilety na wydarzenie w cenie 50 zł dostępne w Kasach Teatru oraz na stronie www.teatr-rzeszow.pl

Dodatkowo uczestniczki warsztatu mogą zakupić bilet na spektakl "Kolacja dla głupca", który zostanie zaprezentowany w Dzień Kobiet na Dużej Scenie o godz. 17:00 w promocyjnej cenie 30 zł.

8 marca, godz. 14:40

grupa: 10-12 osób

czas trwania warsztatów: ok. 2 godzin

cena: 50 zł

Proszę zabrać ze sobą:

- nieużywane nakrycie głowy

- broszki, sznury korali, pereł, ozdobne guziki, kamienie, taśmy itp.

- różnorodne koronki, hafty, aplikacje, cekiny itp.

- ścinki ciekawych tkanin, tiul, szyfon itp.

prowadząca

Marta Kwolek

Jeszcze kilka lat temu urzędnik państwowy - dziś wizażystka z zawodu i pasji. Powiedzieć można: typowa historia kobiety, która w pewnym momencie życia stawia wszystko na jedną kartę i zaczyna realizować swoje marzenia.

Wizażystka, stylistka z dyplomem mistrzowskim, certyfikowana kolorystka, trener profesjonalnych technik makijażu. Absolwentka Warszawskiej Akademii Wizerunku oraz - uważanej obecnie za najlepszą w Polsce - Pro Make up Academy w Warszawie oraz licznych szkoleń. Ukończyła szkolenie "Beauty Bridal Creator", a także wiele kursów doskonalących, w tym u światowej sławy wizażystów takich jak David Molina, Fabienne Rea czy Karla Powell. Ponadto uczestniczyła w szkoleniach i warsztatach makijażu w Akademii Couleur Caramel w Paryżu. Aktualnie kontynuuje naukę w Makeup Instructors Academy w Warszawie. Od kilku lat współpracuje z magazynami branżowymi - m.in. Moda Ślub oraz Panna Młoda, gdzie regularnie publikuje swoje prace. Współorganizatorka i prelegentka wielu wydarzeń z pogranicza biznesu i urody. Współautorka wystawy fotograficznej ##BEAUTY i ##BEAUTY2 do której wykonała makijaże i fantazyjne nakrycia głowy.

Właścicielka Studia Makijażu w Tyczynie koło Rzeszowa.

www.martakwolek.pl

www.facebook.com/MartaKwolekMakeupart

---------------------------------------------------------------------------------------------------

O wystawie ##BEAUTY

Wystawa powstała z połączenia dwóch pasji - fotografii i wizażu. Takie spotkanie musiało zaowocować bliższą współpracą. "##BEAUTY" w swoim zamierzeniu ma pokazać, że świat fotomodelingu może być odmianą Sztuki. Dbałość o szczegóły, precyzja wykonanych stylizacji, wizażu i fotografii powodują, ze trudno przejść obojętnie wobec zaprezentowanych prac. Sfotografowane "Matrony, Caryce, Księżniczki" intrygują, hipnotyzują i uwodzą kolorami. Nieprzypadkowo został użyty znak #, który sugeruje odbiorcy poszukiwanie ukrytych znaczeń.

O wyjątkowości sfotografowanych stylizacji świadczy również fakt, że wszystkie zostały wykonane w oparciu o materiały znalezione w sklepach second hand i otrzymały nowe życie.