powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Bytom. "Plateau" znów na afiszu

W sobotę, 7 marca o godz. 19 Teatr Rozbark zaprasza na "Plateau" w choreografii Macieja Kuźmińskiego.

Inspiracją twórców jest profetyczny esej filozofa Gillesa Deleuze'a i psychoanalityka Félixa Guattariego "Tysiąc plateau - drugi tom Kapitalizmu i schizofrenii" z 1980 roku. Dzieło to na wiele sposobów przepowiedziało niestabilną i chaotyczną erę cyfrową, tę, w której żyjemy. Jako ludzkość przechodzimy dziś głęboki kryzys identyfikacji. Swą trwałość utraciły tradycyjne przekonania, narracje historyczne, tożsamości narodowe, natura pracy, religia, prawda, a nawet zdrowy rozsądek, utraciły swą trwałość. Pojęcia "tożsamości" i "rzeczywistości" wydają się całkowicie arbitralne i niepoznawalne, gdy napędza je globalizacja, turbokapitalizm i niezbadana moc internetu. Absurd, jeszcze niedawno nie do pomyślenia, stał się powszechny. Zwolennicy teorii spiskowych, populiści, szaleńcy i nacjonaliści, jeszcze do niedawna stanowiący margines społeczeństwa, urośli w siłę przejmując stery rządów i włączając się do głównego nurtu życia społecznego. W parze z nimi idzie wszechwładny etos wolnego rynku, fetysz sprzedawania, zwyciężania za wszelką cenę, kapitalistyczna wolna amerykanka. Młody zespół taneczny na scenie staje się ikoną współczesności, z cyrkową zręcznością przyjmuje kolejne role i tożsamości, z których każda jest błyskotliwa, oszałamiająca, markowa. To bigos i Monty Python, Techno Viking i Czarna Madonna.

Spektakl zawiera sceny odnoszące się do tematyki religijnej, które pomimo ich satyrycznego charakteru mogą być uznane za kontrowersyjne. Wszelkie sceny przedstawione w spektaklu są odzwierciedleniem wyłącznie wizji artystycznej.

Choreografia, dźwięk: Maciej Kuźmiński,

Reżyseria, koncepcja, dramaturgia: Maciej Kuźmiński i Paul Bargetto,

Teksty, prowadzenie aktorskie: Paul Bargetto,

Scenografia i kostiumy: Ilona Binarsch,

Reżyseria oświetlenia: Paweł Murlik,

Asystent choreografa: Paweł Urbanowicz,

Kreacja i wykonanie: Monika Witkowska. Karolina Kardasz, Oscar Mafa, Paweł Kozłowski, Wojciech Marek Kozak, Alexey Torgunakov,

Druga obsada: Wiktoria Zawadzka, Omar Karabulut,

Produkcja: Teatr ROZBARK,

Współpraca: Maciej Kuźmiński Company, Teatr Trans-Atlantyk.

Bilety w cenie: 40 zł bilet normalny, 20 zł bilet ulgowy.

Spektakl dla widzów 15+. W spektaklu pojawia się nagość.