Zielona Góra. Justyna Szafran za¶piewa w Hydrozagadce

¦piewała razem z Ew± Błaszczyk, Wojciechem Zielińskim czy Pawłem Perlińskim. W Hydrozagadce usłyszymy niezwykle dojrzałe interpretacje piosenek Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Justyny Szafran.

«- Dużo się nauczyłam od tych wybitnych osobowości. Szczególnie od Jurka Satanowskiego. Wracam po latach do tych kompozycji. Czuję potrzebę ponownego zmierzenia się z wyjątkowymi utworami jurkowo-agnieszkowymi. Po wielu przejściach życiowych inaczej je widzę, słyszę. Ten koncert to swego rodzaju powrót do przeszłości - mówi Justyna Szafran, która pierwszy raz na scenie zaśpiewała utwory Osieckiej w spektaklu "Nie żałuję" w reżyserii Jerzego Satanowskiego.

Od występu w Teatrze Atelier w Sopocie minęły 22 lata. Od tego czasu współpracowała z takimi muzykami jak: Zbigniew Wegehaupt, Henryk Miśkiewicz, Wojciech Zieliński i Paweł Perliński. W spektaklach śpiewała u boku Ewy Błaszczyk, Marzeny Trybały, Barbary Dziekan, Marka Richtera, Mirka Czyżykiewicza i Andre Ochodlo.

Grająca na co dzień we wrocławskim Teatrze Capitol, podczas koncertu zaśpiewa piosenki z płyty "Dziękuje za świat" w aranżacjach Rafała Karasiewicza (piano) i Kuby Olejnika (kontrabas). - Będzie także jeden zupełnie premierowy utwór. Nieznany wiersz Agnieszki Osieckiej, do którego muzykę napisał Kuba Olejnik - zapowiadają organizatorzy.

Koncert Justyny Szafran "Nie ma. Osiecka/Satanowski" w sobotę, 7 marca o godz. 19. Bilety do kupienia na abilet.pl. Koszt to 30 zł.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego