powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Lublin. Trwa Festiwal Scenografii i Kostiumów "Scena w Budowie"

Kolejnym spektaklem tegorocznej edycji festiwalu będzie spektakl "Nic" w reż. Krzysztofa Garbaczewskiego. Centrum Spotkania Kultur zaprasza 18 marca.

Spektakl "Nic" to medytacja teatralna inspirowana "Czarnym kwadratem na białym tle" Kazimierza Malewicza, poezją Bolesława Leśmiana, Czesława Miłosza i filozofią Heideggera.

Nic to spektakl poetycki, wciągający i wieloznaczny. Krzysztof Garbaczewski w atrakcyjnej formie proponuje widzom zaglądanie pod podszewkę rzeczywistości, podróż w rejony, które dotknąć i opisać może tylko poezja.

Przede wszystkim jednak dumne rojenia awangardy o wyrażeniu absolutu przez sztukę zderza z prozą cielesnej egzystencji, nieuchronnie zmierzającej ku śmierci i przede wszystkim - niepojętą grozą Holokaustu, po którym pozostaje już tylko milczenie.

>>"Nic" jest spektaklem, który ogląda się z fascynacją i ciekawością (...). Bo jest uniwersalną opowieścią o powadze spraw ostatecznych, momencie krytycznym, po którym zostaje nic. Warto się zanurzyć w tę formalnie skonstruowaną opowieść.<< (Łukasz Gazur, "Dziennik Polski")

Obsada: Olga Belinskaia (gościnnie), Bogdan Brzyski, Maciej Charyton, Krystian Durman, Roman Gancarczyk, Grzegorz Grabowski, Magda Grąziowska, Mikołaj Jodliński (gościnnie), Zygmunt Józefczak, Paweł Kruszelnicki, Mikołaj Kubacki, Błażej Peszek, Krzysztof Zawadzki.

***

18 marca 2020, Środa, 19:00, Sala Operowa CSK

Bilety do nabycia w kasie Centrum Spotkania Kultur oraz na stronie: bilety.spotkaniakultur.com w cenie: 30 zł, 40 zł i 50 zł.