powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Ivo Dimchev na PPA

Ivo Dimchev wystąpi na 41. Festiwalu Piosenki Aktorskiej. Utalentowany Bułgar to jedna z największych gwiazd tegorocznej edycji festiwalu.

Związany z Charm Works Artist Agency Dimchev, uznawany jest za jednego z najbardziej barwnych i kontrowersyjnych artystów w Europie. Jego twórczość to połączenie sztuki performatywnej, tańca, teatru i muzyki. Nie budzi wątpliwości, że to za sprawą swojego niebywałego talentu wokalnego zdobył on uznanie szerszej publiki. Organizatorzy festiwalu opisują jego głos jako "potężny, elastyczny, operowy, jednakowo godny diwy i króla tenorów".

Dimchev jest niezwykle płodnym artystą. Ma on na swoim koncie ponad 30 performensów. Ze swoimi solowymi aktami występował nie tylko w Europie, ale i w obu Amerykach. Niejednokrotnie w trakcie swoich występów porusza tematy tabu. W wywiadzie z Beanem Gilsdorfem z Open Space artysta podkreśla jednak, że nie robi tego dla samego faktu prowokacji. "Jeśli coś jest dla mnie tematem tabu, to eksploruję [] [ten temat] na scenie, rzucam mu wyzwanie. [...] Pracuję nad swoimi ograniczeniami, które wielokrotnie są również ograniczeniami podzielanymi przez publikę."

Ivo Dimchev wystąpi na 41. Festiwalu Piosenki Aktorskiej We Wrocławiu. Koncert odbędzie się 25 marca br. (20:00) w Teatrze Muzycznym Capitol (Scena Ciśnień) przy ul. Piłsudskiego 67.