powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Zabrze. Ruszył nabór do kolejnej edycji Festiwalu "Rzeczywistość przedstawiona".

W dniach 10-18 października 2020 r. odbędzie się w Zabrzu XX Ogólnopolski Festiwal Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona". Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa ze względu na Jubileuszowy charakter.

Jak co roku, chcemy podczas Festiwalu zaprezentować kilkanaście najbardziej znaczących inscenizacji dramatu polskiego i obcego, po­wstałych w poprzednim i bieżącym sezonie artystycznym i spełniających następujące kryteria regulaminowe:

- spektakl jest inscenizacją dramatu (w szczególnych przypadkach dopuszczalne są również adaptacje innych gatunków literackich) powstałego po roku 1989;

- spektakl stanowi istotny głos w dialogu z rzeczywistością, dotykając najważniejszych pro­blemów współczesnego świata, zwłaszcza dokonujących się w nim przemian, w różnych sferach życia: społecznej, politycznej, kulturowej, duchowej, obyczajowej etc.

Zachęcamy do nadsyłania propozycji przedstawień, które - Państwa zdaniem - najlepiej wpisują się w formułę naszego Festiwalu i które chcieliby Państwo zaprezentować w festiwalowym konkursie. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi zapisami regulaminu i przesłanie wypełnionej karty zgłoszeniowej (do pobrania na stronie www.teatrzabrze.pl) wraz z nagraniem spektaklu na płytach DVD (2 sztuki) na adres:

Beata Dąbrowiecka

TEATR NOWY

PLAC TEATRALNY 1

41-800 ZABRZE z dopiskiem: festiwal/zgłoszenie

lub:

festiwal@teatrzabrze.pl

tel. 691 8888 19

Nagranie video będzie podstawą wstępnej selekcji zgłoszonych przedstawień. Termin zgłoszeń upływa 20 maja br.