powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. "If/Then" w Nowohuckim Centrum Kultury

Nowohuckie Centrum Kultury - Krakowskie Centrum Choreograficzne zapraszają na spektakl prezentowany w ramach Polskiej Sieci Tańca 2020: "If/Then" Lubelskiego Teatru Tańca, który odbędzie się na Scenie NCK 6 marca o godz. 19.

Ten spektakl oparty jest na założeniu, że wszystkie istniejące rzeczy i zjawiska pozostają ze sobą we wzajemnej relacji. Dzięki temu zachowują stan "uważności", będąc w gotowości do działania względem powstających zależności. Tancerze "If/Then" wiedzą "co" nastąpi w spektaklu, jednak poszczególne elementy tej układanki pozostają dla nich do odkrycia w trakcie jego trwania. Dzięki temu zachowują stan "uważności", będąc w gotowości do działania względem powstających zależności. Aby dokonać tego odkrycia, tancerze muszą stale zadawać sobie pytanie: "Jak to, co się wydarza wpływa na mnie?" oraz "Jak ja wpływam na to co się wydarza?". Od ich uważności uzależnione jest to, co zobaczy widz (oraz to czego nie zobaczy). Ten spektakl jest próbą wytworzenia uważności w sytuacji niepewności. Ten spektakl to gra, w której tancerze muszą podejmować decyzje w oparciu o konkretne zasady, nie mogąc być pewnym rezultatu.

Organizatorem Polskiej Sieci Tańca 2020 jest Instytut Muzyki i Tańca.

www.pst.info.pl

---

pomysł i reżyseria: Joseph W. Alter

choreografia: Joe W. Alter we współpracy z tancerzami

wykonanie: Ryszard Kalinowski, Mikołaj Karczewski, Daniela Komędera-Miśkiewicz, Beata Mysiak, Anna Żak. W procesie tworzenia wziął udział Wojciech Kaproń

muzyka: Aleksander Kościów

produkcja i realizacja dźwięku: Igor Szulc

projekt oświetlenia: Craig Wolf

realizacja oświetlenia: Grzegorz Polak, Paweł Witek

produkcja: Anna Kalita, Konrad Kurowski

czas trwania: 52 min