powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Teatr szuka muzyczek i muzyków do orkiestry weselnej

TR Warszawa zaprasza zainteresowanych nieprofesjonalne muzyczki i muzyków na przesłuchania do Bródnowskiej Orkiestry Weselnej, która zagra podczas "Wesele na Bródnie" - wyjątkowej uroczystości 9 maja 2020 roku w Lasku Bródnowskim w Warszawie.

"Wesele na Bródnie" to plenerowe wydarzenie społeczno-artystyczne, inspirowane "Weselem" Stanisława Wyspiańskiego. Inicjatorzy projektu - reżyserka Agnieszka Olsten i artysta wizualny Paweł Althamer zapraszają mieszkanki i mieszkańców Bródna oraz całej Warszawy do odczarowania polskiej mitologii i wspólnego spotkania ponad podziałami. Tak jak u Wyspiańskiego, poezja będzie przenikać się z rzeczywistością, obok nowożeńców i weselnych gości pojawią się postaci i widma z Wesela.

Kogo poszukujemy?

Nieprofesjonalnych, muzykujących osób z Bródna, Targówka i innych dzielnic Warszawy, otwartych na międzyludzkie spotkanie i artystyczną przygodę, grających na instrumentach nieelektronicznych. Umiejętność czytania nut nie jest wymagana. Osoby zgłaszające się na przesłuchanie powinny mieć ukończone 18 lat.

Występ Bródnowskiej Orkiestry Weselnej poprzedzą warsztaty muzyczne, które poprowadzi kompozytorka i pianistka, Aleksandra Gryka. Celem warsztatów będzie zbudowanie orkiestry i repertuaru, który zostanie wykonany podczas wydarzenia 9 maja 2020. Zajęcia będą odbywać się w każdą sobotę począwszy od 21 marca 2020 roku w wymiarze 4 godzin dziennie (bez 11 kwietnia 2020 roku, tj. Wielkiej Soboty) oraz dodatkowo w tygodniu poprzedzającym "Wesele na Bródnie" między 4-9 maja 2020 roku. Miejsce warsztatów i dokładny harmonogram zostaną podane po ogłoszeniu wyników przesłuchania.

Zgłoś się - wypełnij formularz online (patrz link poniżej).

Przesłuchania odbędą się w dniach 14 i 15 marca 2020 roku w Domu Kultury ŚWIT w Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy, (ul. Piotra Wysockiego 11, Warszawa).

Na przesłuchania należy przygotować dwa instrumentalne utwory, trwające maksymalnie do 2 minut każdy. Najmilej widziane piosenki o Warszawie, piosenki biesiadne, piosenki ulubione. O finalnym składzie Bródnowskiej Orkiestry Weselnej poinformujemy mailowo i telefonicznie.

Udział w warsztatach i występie w ramach wydarzenia "Wesele na Bródnie" jest bezpłatny. Organizatorzy nie zapewniają instrumentów na warsztatach i podczas występu. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 13 marca 2020 roku (z końcem dnia).

***

TR WARSZAWA

LINIA DZIAŁAŃ TERENOWYCH

"Wesele na Bródnie"

9 maja

Las Bródnowski

OPIS PROJEKTU

"Wesele na Bródnie" to partycypacyjny projekt artystyczny skierowany do mieszkanek i mieszkańców Miasta Stołecznego Warszawy, w szczególności do ludzi związanych z Targówkiem i Bródnem. Będzie to wydarzenie plenerowe, nawiązujące do "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. W niezwykłej scenerii Lasku Bródnowskiego odbędzie się uroczystość, łącząca przedstawicieli różnych środowisk i grup: społecznych, pokoleniowych, zawodowych, etnicznych. "Wesele na Bródnie" ma być próbą odczarowania polskiej mitologii i zaproszeniem do wspólnego świętowania ponad podziałami. Pomysłodawcami projektu są: Paweł Althamer, artysta sztuk wizualnych, aktywista i animator społecznych projektów oraz Agnieszka Olsten, reżyserka teatralna.

W wydarzeniu wezmą udział młode pary - nowożeńcy, mieszkańcy i mieszkanki Bródna oraz innych dzielnic Warszawy. Dramaturgiczną osią wydarzenia stanie się ceremonia weselna z udziałem młodych par, a także osób chcących odnowić śluby w dowolnej formule. W programie znajdą się tradycyjne elementy weselnego rytuału: powitanie nowożeńców i gości, składanie życzeń i darów, przemowy i tańce, a także interdyscyplinarne działania artystyczne, przygotowane przez Pawła Althamera, Agnieszkę Olsten i zaproszonych twórców. Projekt będzie miał charakter partycypacyjny. Mieszkanki i mieszkańcy Bródna zostaną zaproszeni do udziału m. in. w warsztatach muzycznych, których celem będzie utworzenie amatorskiej Bródnowskiej Orkiestry Weselnej, wezmą także udział w tworzeniu kwiatowego kobierca, który pełnić będzie rolę weselnej scenografii

Organizatorem "Wesele na Bródnie" jest TR Warszawa. Współorganizatorami wydarzenia są:

Dom Kultury ŚWIT w Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy, Wioska Żywej Archeologii, a partnerami Urząd Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz Orkiestra Sinfonia Varsovia.