powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Teatr Muzyczny poszukuje odtwórczyni roli Pretty Woman

Teatr Muzyczny w Łodzi ogłosił casting aktorów do musicalu "Pretty Woman", którego polska prapremiera - w ramach obchodzonego 75-lecia sceny - odbędzie się 26 września. Poszukiwani artyści powinni "zachwycać wszechstronnością i interpretacją roli".

- Dobra prezencja i umiejętności wokalne to za mało. Będziemy szukać artystów, zachwycających wszechstronnością i swoją interpretacją roli, bo tego wymagają wyraziste postaci bohaterów "Pretty Woman" - zapowiedział reżyser przedstawienia Jakub Szydłowski.

"Pretty Woman" to wielki hit hollywoodzki, z pamiętnymi rolami Julii Roberts i Richarda Gere'a. Niedawno został przełożony na musical, do którego piosenki napisał Bryan Adams, a scenariusz - Garry Marshall i J.F. Lawton. Musicalowa wersja tego słynnego love story miała swoją światową prapremierę całkiem niedawno, bo w 2018 r.

- W Europie musical wystawiono dotąd tylko w Niemczech, na marzec zaś zaplanowano jego brytyjską premierę. Łódzka publiczność poczeka więc tylko kilka miesięcy dłużej niż londyńska - dodał Szydłowski.

Organizatorzy castingu przypominają główne postaci sztuki - Vivian to nieco dziwna, ale interesująca dziewczyna pracująca przy Hollywood Boulevard, która marzy o lepszym życiu. Na jej drodze los stawia przystojnego, zdystansowanego do rzeczywistości i świata biznesmena - Edwarda.

- "Pretty Woman" to tytuł, w którym bohaterowie są różnorodni i bardzo wyraziści. Vivian musi emanować naturalną, wrodzoną energią i młodzieńczą radością, Edward - męskością, która poddaje się emocjom. Mam w głowie bardzo wyraźną wizję tego spektaklu. Chcę, żeby widzowie wyszli z teatru nie tylko z piosenką na ustach, ale i zakochani w naszych bohaterach" - wyznał reżyser.

W castingu, który odbędzie się w Teatrze Muzycznym 16, 17 oraz 23 marca, wyłonieni zostaną nie tylko odtwórcy ról Vivian i Edwarda, ale też przyjaciółka głównej bohaterki - Kit Deluca, wesoły sprzedawca map - Happy Man, kompetentny menedżer Beverly Wilshire Hotel - Mr. Thompson oraz bezwzględny prawnik, biznesowy partner Edwarda - Phillip Stuckey. Realizatorzy zapraszają aktorów i wokalistów o wyszkolonym głosie; oczekują od nich umiejętności śpiewu w stylistyce musical pop-rock.

Jak przyznała dyrektor Teatru Muzycznego Grażyna Posmykiewicz, prowadzone w ostatnich latach castingi były bardzo szczęśliwe dla sceny - udało się pozyskać fantastycznych, utalentowanych artystów z całego kraju. "Mamy nadzieję, że nie inaczej będzie tym razem. Poszukujemy osób utanecznionych, o dobrej prezencji do ról głównych, ale i epizodycznych. Na zgłoszenia czekamy do 12 marca, próby muzyczne i choreograficzne zaplanowaliśmy na czerwiec" - zaznaczyła.

Łódzka inscenizacja będzie polską prapremierą tytułu. Kierownictwo muzyczne nad spektaklem sprawować będzie Jakub Lubowicz, za scenografię odpowiada Grzegorz Policiński, a za kostiumy Anna Chadaj. Choreografię przygotowuje Jarosław Staniek przy współpracy z Katarzyną Zielonką. Polski tekst opracowuje Daniel Wyszogrodzki. Premierę zaplanowano na 26 września.