powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Sosnowiec. Wkrótce premiera "Ślubu" w Teatrze Zagłębia

Trwają próby do nowej produkcji Teatru Zagłębia. Premiera "Ślubu" Witolda Gombrowicza w reżyserii Radosława Rychcika, już w piątek 13 marca o godz. 19.

"Ślub" jest jednym z trzech utworów scenicznych Gombrowicza. Jest to opowieść o synu marnotrawnym, którego powrót do domu ma przynieść pojednanie, a powoduje przewrócenie porządku w rodzinie. Henryk detronizuje swojego ojca, by sam udzielić sobie ślubu. Gombrowiczowski dramat jest opowieścią o zmianie naszych przyzwyczajeń oraz dyskusją na temat współczesnego modelu rodziny.

Wśród twórców oprócz Radosława Rychcika znajdziemy również Łukasza Błażejewskiego odpowiedzialnego za scenografię i kostiumy, Piotra i Michała Lisów tworzących muzykę i multimedia tj.: sesje promocyjne, video, teaser, oraz choreografa - Jakuba Lewandowskiego. W obsadzie znani już aktorzy Teatru Zagłębia: Marta Bieńkowska, Michał Bałaga, Tomasz Kocuj, Grzegorz Kwas, Zbigniew Leraczyk, Wojciech Leśniak oraz Joanna Połeć, która niedawno dołączyła do zespołu aktorskiego sosnowieckiego teatru.

"Ślub" będzie można zobaczyć również 14 i 15 marca, 19 i 20 marca oraz 17 kwietnia w ramach "Premiery nauczycielskiej".