powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Krzysztof Szuster - nowy prezes ZASP

Urodził się w rodzinie aktorsko-rolniczej. Skończył Prywatne Męskie Liceum Ogólnokształcące PAX pod wezw. Św. Augustyna w Warszawie. Studiując zootechnikę, kilkukrotnie zdawał do warszawskiej PWST. Jednocześnie pracując w Teatrze Powszechnym i Narodowym jako statysta, maszynista sceny, kaskader, treser psów, adept, inspicjent, sufler. Grał w wielu filmach - zawsze na koniu. Jest członkiem ZASP od 45 lat.

Ukończył łódzką PWSTTViF w roku 1979, wydział aktorski. Grał w Teatrze Płockim, a potem w warszawskich - Narodowym, Rozmaitości i Komedia. Po szkole zajął się reżyserią teatralną i dubbingową. Przez kilka lat był reżyserem w Studio Opracowań Filmów. Reżyserował w Teatrze Ludowym w Warszawie, Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, Teatrze Dramatycznym w Zabrzu, Teatrze im. Jaracza w Olsztynie, Teatrze Syrena w Warszawie, Teatrze Powszechnym w Radomiu, Królewskim Teatrze w Bree w Belgii ("Damy i huzary" A. Fredry po flamandzku) .

Zagrał w wielu filmach, najpierw jako kaskader, a po szkole już jako aktor. W kilku serialach TVP. Od lat specjalizuje się w przedstawieniach plenerowych z udziałem koni i powozów. Jest autorem scenariuszy i reżyserii benefisów słynnych aktorów, jak Barbara Krafftówna, Witold Sadowy .

Przez dwadzieścia lat prowadził własną firmę, aby powrócić znów do zawodu reżysera. Przez trzy lata prowadził swoją autorską audycję pt. "Groch z Kapustą" w Polskim Radiu, przybliżając sylwetki wybitnych polskich twórców .

Jest członkiem ZASP od 45 lat. Działa społecznie na rzecz Domu Artysty Weterana w Skolimowie. Żonaty, czwórka dzieci (jak mówi - na szczęście nie artystów).

Jest kolekcjonerem zabytkowych powozów i rzędów konnych. W Budziskach pod Warszawą założył muzeum powozów i sikawek konnych. Jest hodowcą koni. Był prezesem Związku Hodowców Koni.

Mówi o sobie, że kocha polską tradycję, staropolskie zwyczaje, teatr, radio, konie, powozy i żonę .