powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Spotkania z wybitnymi aktorkami i aktorami w Teatrze Dramatycznym

W ramach jubileuszowego cyklu "Mój Dramatyczny" odbędą się spotkania z aktorkami i aktorami, którzy będąc wybitnymi indywidualnościami, współtworzyli legendę zespołu Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy.

Zagrali znakomite role w przedstawieniach, które przeszły do historii tej sceny. Cieszyli się uznaniem i pozostają wciąż w żywej pamięci publiczności. Chcemy wspominać ich dokonania, przywoływać również scenicznych partnerów i inne osoby, które zapisały się w dziejach Teatru Dramatycznego.

Jako pierwszą o rozmowę poprosiliśmy Barbarę Krafftównę - aktorkę, która zadebiutowała w Teatrze Dramatycznym w 1957 roku tytułową rolą w "Iwonie, księżniczce Burgunda" Gombrowicza w reżyserii Haliny Mikołajskiej. A potem stworzyła jeszcze kilka historycznych ról w głośnych przedstawieniach m.in. Wandy Laskowskiej, Ewy Bonackiej, Konrada Swinarskiego, Ludwika René. Trudno sobie wyobrazić niezwykle żywy okres przełomu lat 50. i 60. w Teatrze Dramatycznym bez sztuki aktorskiej Barbary Krafftówny. Ale warto też pamiętać, że aktorka dwukrotnie w swej karierze wracała do Teatru Dramatycznego, co na pewno świadczy, że to był czy jest "Jej teatr".

Na spotkanie z Barbarą Krafftówną zapraszamy 2 marca o godz. 19.00 do Sali im. Witolda Zatorskiego w Teatrze Dramatycznym (PKiN).

Spotkanie z Barbarą Krafftówną będzie transmitowane na żywo na Facebooku Teatru Dramatycznego.

Bohaterką drugiego spotkania, 6 kwietnia, będzie Magdalena Zawadzka, a na kolejne z Małgorzatą Niemirską zapraszamy 4 maja.

W czerwcu planujemy cotygodniowe spotkania z artystami, którzy opowiedzą, czym był dla nich "Mój Dramatyczny". Program przedstawimy wkrótce. Rozmowy poprowadzi Wojciech Majcherek.

Wstęp na spotkania jest wolny. Obowiązuje rezerwacja miejsc.

W CELU REZERWACJI MIEJSC PROSIMY O KONTAKT Z KASAMI TEATRU DRAMATYCZNEGO: tel. 602 792 282 | 663 741 122 | 663 741 903; kasa@teatrdramatyczny.pl LUB BIUREM OBSŁUGI WIDZA: tel. 721 223 372; bilety@teatrdramatyczny.pl