powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Spotkanie wokół serii "Nasze dramaty" w IT

Instytut Teatralny zaprasza 2 marca o godz. 18.30 na spotkanie z cyklu "Książka w teatrze" poświęcone serii "Nasze Dramaty" (publikowanej przez wydawnictwo "Księgarnia Akademicka" w Krakowie).

Rozmowę z udziałem autorów serii: Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk, Mariusza Bielińskiego, Artura Grabowskiego, Tomasza Mana, Artura Pałygi poprowadzi Jacek Kopciński.

Seria wydawnicza "Nasze dramaty" istnieje od 2015 roku i publikowana przez wydawnictwo Księgarnia Akademicka w Krakowie. Seria obejmuje autorskie wybory utworów dramatycznych współczesnych pisarzy. W skład komitetu redakcyjnego wchodzą profesorowie: Artur Grabowski (UJ), Jacek Kopciński (IBL PAN), Tamara Trojanowska (Univ. of Toronto) i Ewa Wąchocka (UŚ).

Dotychczas ukazały się tomy: Artura Grabowskiego, Zbigniewa Hejduka, Artura Pałygi, Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk, Tomasza Mana i Mariusza Bielińskiego. Seria dotowana jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, będzie kontynuowana w przyszłym roku i zapewne latach następnych. "Nasze dramaty" są obecnie jedyną taką serią na rynku.

WSTĘP WOLNY