powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. "Halo Kosmos!" - zmysłowisko w Teatrze Mazowieckim

1 i 2 marca Teatr Mazowiecki, działający pod auspicjami Mazowieckiego Instytutu Kultury, przygotował dla najmłodszych widzów wyjątkowe wydarzenie. W ramach Sceny Młodego Widza zaprezentuje spektakl "Halo Kosmos!" Teatru Animacji z Poznania. "Halo Kosmos!" to zmysłowisko - wydarzenie, które zamiast wzroku angażuje zmysły słuchu, dotyku i zapachu.

"Scena Młodego Widza" co miesiąc proponuje najmłodszej widowni Teatru Mazowieckiego (działającego w siedzibie Mazowieckiego Instytutu Kultury) niezapomniane wrażenia artystyczne. Prezentowane w modelu impresaryjnym spektakle są wybierane tak, aby dzieci mogły się bawić, uczyć, a przede wszystkim dobrze spędzać czas w rodzinnym gronie. W niedzielę 1 marca (godz. 12.00) i poniedziałek 2 marca (godz. 10.00) na deskach Teatru Mazowieckiego przy ul. Elektoralnej 12 zaprezentujemy spektakl "Halo Kosmos!" - produkcję Teatru Animacji z Poznania.

Sztuka "Halo Kosmos!" została napisana jako zmysłowisko - wydarzenie, które zamiast wzroku angażuje zmysły słuchu, dotyku i zapachu. Do jego realizacji wykorzystano zaawansowany technologicznie mikrofon binauralny oraz specjalne zestawy słuchawkowe. Preferowany wiek widzów - od 7 lat. Spektakl trwa 60 min.

Kim jest Stworka? Ma uszy większe niż... Nogi krótsze od... A za to usta szersze niż... Stworka nie pasuje. Nigdzie. Sprawdzała to - na całej planecie nie ma istoty podobnej do niej. I choć wydaje się jej, że jest zupełnie sama, to jednak... ktoś jej szuka po całym kosmosie! Jazgolot, superinteligentny statek kosmiczny, w końcu odnajduje Stworkę i przynosi jej niewiarygodną wiadomość. Gdzieś na końcu galaktyki czeka na nią utracona rodzina, a nawet cała planeta podobnych do niej istot. Wystarczy tam tylko wrócić! Problem w tym, że mapy gwiezdne uległy uszkodzeniu i zamiast lecieć prosto do celu, Stworka i Jazgolot muszą co rusz się zatrzymywać i pytać o drogę.

Towarzyszy im pasażer na gapę, hipochondryczny, rozkapryszony, wiecznie skupiony na sobie i niewidomy od urodzenia Dżdżo. Troje podróżników błąkając się po galaktyce, przeżyje masę kosmicznych (a niekiedy komicznych) przygód, by w końcu trafić na planetę Stworki. Tam jednak nic nie będzie tak, jak być powinno, a Stworka stanie przed najtrudniejszą w życiu decyzją.

Autor: Malina Prześluga

Reżyseria: Julia Szmyt

Obsada: Julianna Dorosz, Aleksandra Leszczyńska, Danuta Rej, Krzysztof Dutkiewicz, Artur Romański

Muzyka: Patryk Zakrocki

Realizacja udźwiękowienia: Bartek Olszewski