powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Recenzje - 26. OKnWPSW

Mija 4 miesiąc teatralnych podróży i intensywnej pracy członków Komisji Artystycznej 26. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Czas na kolejne recenzje ze spektakli obejrzanych przez jej członków: Jacka Sieradzkiego, Andrzeja Lisa, Michała Mizerę, Kamilę Łapicką, Katarzynę Lemańską, Sabinę Zygmanowską i Jana Karowa.

Przypominamy, że 20 lutego to ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń do Konkursu - data dotyczy spektakli, których data premiery mieści się w okresie między 1 stycznia a 31 marca 2020 roku. Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem Konkursu na stronie www.sztukawspolczesna.org

Koordynatorem merytorycznym Konkursu jest Jacek Sieradzki, koordynatorem organizacyjno-finansowym - Maria Stępkowska

**

Marta Guśniowska: KTO SIĘ BOI PANI EŚ? Reżyseria: Punch Mama. Prapremiera w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze. Pisze Andrzej Lis.

Agnieszka Charkot NASZA PANI. Reżyseria Maria Baładżanow. Prapremiera Teatru Czwarta Scena w Katowicach. Pisze Katarzyna Lemańska.

Marta Guśniowska BAŚŃ O RYCERZU BEZ KONIA. Reżyseria: András Veres. Premiera w Białostockim Teatrze Lalek. Pisze Kamila Łapicka.

Michał Buszewicz KOWBOJE. Reżyseria i dramaturgia: Anna Smolar. Prapremiera w Teatrze im. Osterwy w Lublinie. Pisze Jacek Sieradzki.

Zuzanna Bojda WYSPA KALINA. Reżyseria: Agata Puszcz. Prapremiera w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Pisze Sabina Zygmanowska.

Wawrzyniec Kostrzewski WSZECHMOCNI W SIECI. Reżyseria: Wawrzyniec Kostrzewski. Prapremiera w Teatrze Kamienica w Warszawie. Pisze Jan Karow.

MOCK. CZARNA BURLESKA na motywach powieści Marka Krajewskiego. Scenariusz i reżyseria: Konrad Imiela. Prapremiera w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Pisze Michał Mizera.