Odbudują Teatr Kameralny w Bydgoszczy?

18-12-2013
06-09-2019
Bydgoszcz. Teatr Kameralny wg dyrektora Napierały
Jest bydgoszczaninem, związanym z tym miastem rodzinnie i zawodowo. Mariusz Napierała, pierwszy dyrektor Teatru Kameralnego, który właśnie się buduje, opowiedział nam o swoich planach na drugą bydgoską scenę.
30-08-2019
Bydgoszcz. Mariusz Napierała dyrektorem Teatru Kameralnego
Teatr Kameralny w Bydgoszczy będzie kierowany przez Mariusza Napierałę. Jego kandydaturę przyjął prezydent Rafał Bruski.
29-08-2019
Bydgoszcz. Rośnie konstrukcja Teatru Kameralnego
Na budowie Teatru Kameralnego trwają intensywne prace. Większość jest wznoszona od podstaw.
27-08-2019
Bydgoszcz. Trwa odbudowa Teatru Kameralnego
Przy ul. Grodzkiej, u wejścia na bydgoski Stary Rynek, trwa szereg prac. W remoncie są elewacje spichrzy, wypiękniała kamienica z popularną restauracją, odbudowywany jest teatr.
24-07-2019
Bydgoszcz. Trwa rewitalizacja Teatru Kameralnego
Po niewielkim przestoju w budowie Teatru Kameralnego, który był spowodowany odkryciami archeologicznymi, prace idą pełną parą. Widać już pierwsze ściany nowej części gmachu.
12-07-2019
Bydgoszcz. Kandydaci na stanowisko dyrektora Teatru Kameralnego
Beata Waszak, Agnieszka Jagiełło, Dariusz Kordek, Sławomir Czarnecki, Mariusz Napierała i Henryk Hryniewicki - to kandydaci na stanowisko dyrektora rewitalizowanego Teatru Kameralnego.
04-07-2019
Bydgoszcz. Sześciu kandydatów na dyrektora Teatru Kameralnego
Paweł Łysak, Katarzyna Figura, Leonard Pietraszak, Iwona Waszkiewicz i Magdalena Zdończyk. To skład komisji konkursowej, która już w sierpniu wybierze dyrektora Teatru Kameralnego w Bydgoszczy.
03-07-2019
Bydgoszcz. Szóstka chętnych na fotel dyrektora
Sześć - tyle wpłynęło do ratusza ofert w konkursie na dyrektora Teatru Kameralnego, który właśnie buduje się w naszym mieście. Urząd Miasta na razie nie chce ujawniać nazwisk kandydatów.
01-07-2019
Bydgoszcz. Oni będą mieć swój głos przy wyborze szefa Kameralnego
Pytań i telefonów w sprawie konkursu na dyrektora Teatru Kameralnego w Bydgoszczy było wiele. Dziś mija termin składania ofert, do końca sierpnia powinniśmy poznać werdykt komisji.
28-06-2019
Bydgoszcz. Pietraszak, Figura i inni wybiorą szefa Kameralnego
Tylko do poniedziałku mają czas ci, którzy zdecydują się wystartować w konkursie na dyrektora Teatru Kameralnego. Na giełdę nazwisk za wcześnie, wiemy jednak, kto zasiądzie w komisji konkursowej.
20-05-2019
Bydgoszcz. Szukają dyrektorów do Teatru Kameralnego i Parku Kultury
Urząd Miasta w Bydgoszczy szuka dyrektorów do Parku Kultury w młynach Rothera oraz Teatru Kameralnego.
13-05-2019
Bydgoszcz. Ciekawe znalezisko na budowie Teatru Kameralnego
Na terenie budowy Teatru Kameralnego odnaleziono m.in. drewnianą bramę, którą widać na planach z XVII wieku. Wszystkie znaleziska trafią do Muzeum Okręgowego. Możliwe, że zostaną pokazane na wystawie.
28-03-2019
Bydgoszcz. Powołano Teatr Kameralny i Park Kultury
Park Kultury, nowa instytucja miejska, zajmie się zagospodarowaniem Młynów Rothera. O tym, co dokładnie za dwa lata znajdzie się w obiekcie, zdecyduje wybrany w konkursie dyrektor. Radni powołali wczoraj jeszcze jedną instytucję, Teatr Kameralny.
28-03-2019
Bydgoszcz. Teatr Kameralny - drugą sceną w mieście
W czasie wczorajszej sesji Rady Miasta bydgoscy radni powołali dwie nowe instytucje kultury w mieście - jedną z nich jest Teatr Kameralny, na który w pierwszym roku działania, czyli w 2020, mają zostać przekazane 3 mln złotych.
01-03-2019
Bydgoszcz. Opóźnia się przebudowa Teatru Kameralnego
W miejscu dawnego Teatru Kameralnego jest coraz więcej odkryć archeologicznych. To oznacza opóźnienia w budowie nowego obiektu.
31-01-2019
Bydgoszcz. Sensacja pod Teatrem Kameralnym
Na terenie budowy Teatru Kameralnego w Bydgoszczy archeolodzy odkryli pochodzącą prawdopodobnie z XVI wieku drewnianą bramę do miasta. Na tym nie koniec.
07-01-2019
Polityczny teatrzyk z teatrem
Grudziądz dostał 4,5 miliona na teatr, więc Bydgoszcz chce 16,5 miliona na swój. Mamy jakieś szanse? - zastanawia się Sławomir Bobbe w Expressie Bydgoskim.
04-01-2019
Bydgoszcz. Czy marszałek wesprze Teatr Kameralny?
Prezydent Rafał Bruski chce, by marszałek wsparł rewitalizację Teatru Kameralnego, po tym jak dołożył do modernizacji Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu.
15-11-2018
Bydgoszcz. Budują Teatr Kameralny na nowo
Po dawnym gmachu Teatru Kameralnego pozostało wspomnienie. Wykonawca zdjął dach, rozebrane zostały uszkodzone ściany, została zachowana jedynie ta od strony ulicy Podwale.
25-10-2018
Bydgoszcz. Ostatnie rozliczenia radnych
Wczoraj zebrali się radni. Zatwierdzili kilka ogólnych sprawozdań, w tym dotyczących kierunków zagospodarowania miasta oraz sporządzania planów i działalności miejskich instytucji kultury. - To niepojęte - mówiła radna Grażyna Szabelska. - Toruń dostał ponad 2 miliony na teatr, a my nic!
24-09-2018
Bydgoszcz. Kameralny prawie zniknął. Postawią nowy
Od maja trwa remont i rozbudowa Teatru Kameralnego, który pod koniec przyszłego roku dołączy do grona instytucji kulturalnych w Bydgoszczy. Co tam się teraz dzieje?
17-08-2018
Bydgoszcz. Zrewitalizują Teatr Kameralny
Z dawnego gmachu Teatru Kameralnego, który pamięta drugą połowę XIX wieku - mieściła się w nim w początkach istnienia restauracja z kręgielnią i ogrodem - pozostanie niewiele. Teatr Kameralny działał przy Grodzkiej przez 16 lat (1962-1988). Po dwudziestu latach rozpoczęła się odbudowa.
16-08-2018
Bydgoszcz. Trwa odbudowa Teatru Kameralnego
Przy Grodzkiej 14 powstanie ponownie druga scena teatralna w Bydgoszczy z widownią na 200 widzów.
26-07-2018
Bydgoszcz. Rosną koszty miejskich inwestycji
Bydgoszcz chwali się kolejnymi inwestycjami, ale ma problemy z szukaniem wykonawców. Przetargi coraz częściej trzeba powtarzać lub dokładać firmom miliony. - Miasto na to stać - uspokaja ratusz, ale nie potrafi odpowiedzieć, ile już dopłaciliśmy.
10-07-2018
Bydgoszcz. Znikają stare mury Teatru Kameralnego
Prace przy Teatrze Kameralnym nabierają tempa. Rozbierane są uszkodzone ściany i zdjęto dach.
02-07-2018
Bydgoszcz. Kameralny w budowie - stary dach już zniknął
Od prawie dwóch miesięcy trwa remont i przebudowa starego Teatru Kameralnego. Sprawdzamy, na jakim etapie są dziś prace. Prace przy remoncie Teatru Kameralnego mają się skończyć w grudniu przyszłego roku. Na razie trwają rozbiórki.
14-06-2018
Bydgoszcz. Teatr Kameralny przed wielkimi zmianami
Bydgoska firma Ebud-Przemysłówka zabrała się za odbudowę Teatru Kameralnego. Z zadaniem ma uporać się do końca 2019 r.
14-06-2018
Nowe wzruszenia dla nowych
Do Teatru Kameralnego mam spory sentyment, podobnie pewnie jak większość bydgoszczan może nie tyle starych, co pamiętających działalność artystyczną drugiej bydgoskiej sceny. A może uczucie bierze się stąd, że Kameralny to dla mnie czasy licealnych premier i młodzieńczych uniesień literackich? Może - pisze Ewa Czarnowska-Woźniak w Expressie Bydgoskim.
21-04-2018
Bydgoszcz. Teatr Kameralny u progu rewitalizacji
Jest umowa na rewitalizację Teatru Kameralnego w Bydgoszczy. Firma Ebud-Przemysłówka przejmie plac budowy w ciągu tygodnia. Prace mają potrwać do końca 2019 r. - Chcemy wtedy otworzyć nie tylko budynek, ale również instytucję kultury z ciekawym programem - zapowiada prezydent Rafał Bruski.
20-04-2018
Bydgoszcz. Odnowią Teatr Kameralny
Miasto wreszcie wyłoniło wykonawcę remontu i rozbudowy Teatru Kameralnego. Prace będą jednak kosztować więcej niż to zakładano na początku. Dziś ma zostać podpisana umowa na odnowę budynku teatru.
19-03-2018
Bydgoszcz. Kultura w budowie. Instytucje się remontują
Już się remontują - jak np. zabytkowy budynek Muzeum Okręgowego przy Gdańskiej, albo dopiero na remont czekają - jak Teatr Polski, Teatr Kameralny, czy Filharmonia Pomorska. Sprawdzamy, co się aktualnie dzieje.
28-12-2017
Burze i zmiany w teatrach
Z jednej strony rok minął pod znakiem planów, które mogą poprawić kondycję instytucji kultury. Z drugiej nie brakowało sensacji i skandali, czyli podsumowanie roku. Dziś kultura - mijajacy rok w kujawsko-pomorskim podsumowuje Joanna Pluta w Gazecie Pomorskiej.
24-11-2017
Bydgoszcz. Pieniądze dla kultury w 2018 roku
Budżet, jakim w 2018 roku ma dysponować Biuro Kultury Bydgoskiej to ponad 27 milionów złotych. Teatr Polski im. Hieronima Konieczki dostanie 6,2 miliona. Ta placówka dostanie dotację większą o 70 tysięcy zł, a to ze względu na rosnące koszty eksploatacyjne. W ramach dotacji teatr planuje w 2018 roku 6 premier.
03-11-2017
Bydgoszcz. Kto wyremontuje Teatr Kameralny?
Do 15 listopada mogą się zgłaszać firmy gotowe wyremontować gmach Teatru Kameralnego przy ul. Grodzkiej. W zabytkowej części obiektu ma znaleźć się także kawiarnia.
26-10-2017
Bydgoszcz. Kameralny odnowią, ale najpierw go rozbiorą
Sala z widownią na 234 miejsca i zapleczem garderobianym, foyer, kasami, a w zabytkowej części z kawiarnią. Tak odbudują Teatr Kameralny ze wsparciem unijnym.
25-10-2017
Bydgoszcz. Teatr Kameralny zyska nowe oblicze
Bydgoski ratusz ogłosił przetarg na rewitalizację budynku Teatru Kameralnego przy ul. Grodzkiej. Ze względu na zły stan techniczny głównej części gmachu, prace zaczną się od rozbiórek.
18-05-2017
Bydgoszcz. Rozstrzygnięto konkurs na symbol Kameralnego
"Teatr jest lustrem, w którym przegląda się świat" - to nazwa pracy, która wygrała w konkursie na symbol Teatru Kameralnego.
20-04-2017
Bydgoszcz. Zaprojektuj symbol Teatru Kameralnego
Miasto ogłosiło konkurs na najlepszy projekt symbolu Teatru Kameralnego. Zgłoszenia można nadsyłać do końca kwietnia. Symbol zostanie umieszczony na elewacji, na lewej stronie frontonu.
30-03-2017
Bydgoszcz. Powstanie nowa scena teatralna
Już niedługo rozpocznie się rewitalizacja Teatru Kameralnego w Bydgoszczy. Rozpisano konkurs na emblemat mający zdobić jego fasadę.
09-03-2017
Bydgoszcz. Co na frontonie Teatru Kameralnego?
Ratusz ogłosił konkurs na symbol Teatru Kameralnego w Bydgoszczy. Zwycięska praca zostanie symbolem zrewitalizowanego obiektu. Można wygrać pięć tysięcy złotych głównej nagrody.
20-02-2017
Okładka przeciętna, a wnętrze?
Będzie znów druga scena teatralna w Bydgoszczy, ale jej "opakowanie" budzi kontrowersje Ewa Czarnowska-Woźniak w Expresie Bydgoskim.
15-02-2017
Bydgoszcz. Jest projekt Teatru Kameralnego
Ratusz chce, by w niszczejącym od lat budynku przy ul. Grodzkiej 14-16 znalazła się sala z widownią na 187 miejsc o układzie amfiteatralnym. 14 lutego pokazali wizualizacje gmachu po przebudowie i rozbudowie.
13-02-2017
Bydgoszcz. Ratusz deklaruje, że nakłady na kulturę wzrosną
Bydgoszcz skąpi na kulturę, tak wynika z nowego raportu "Miejskie Polityki Kulturalne 2016". - Przybędzie miejskich instytucji kultury, będzie też więcej pieniędzy - obiecuje ratusz.
18-01-2017
Bydgoszcz. Zrewitalizują Teatr Kameralny
Projekt rozbudowy i przebudowy budynku Teatru Kameralnego będzie gotowy wiosną. Wkrótce przy ul. Grodzkiej zaczną się rozbiórki zdegradowanych przybudówek. To pierwszy krok do przygotowania terenu pod inwestycję.
16-01-2017
Bydgoszcz. Przed rewitalizacją Kameralnego
Nim miasto przystąpi do rewitalizacji i rozbudowy dawnego Teatru Kameralnego przy ul. Grodzkiej 14-16, najpierw przeprowadzone będą rozbiórki dwóch zniszczonych parterowych budynków, tzw. przybudówek.
13-01-2017
Bydgoszcz. Teatr Kameralny dla dzieci i młodzieży
187 miejsc liczyć będzie widownia odnowionego i rozbudowanego Teatru Kameralnego przy ul. Grodzkiej 14. Właśnie kończą się prace projektowe tej inwestycji.
31-10-2016
Jak bywam sobie, jest mi lżej
Z niecierpliwością czekam, aż zmartwychwstanie Teatr Kameralny z kameralną sceną - wierzę, że nie tylko dla lalek i lalkarzy. Trzymam też kciuki, by nie zabrakło pieniędzy na odczarowanie Okola przez Teatr Rozmaitości. Bo tej kultury złotego środka, z artystycznej piwnicy i kabaretowego teatrzyku, wciąż nad Brdą jest zdecydowanie za mało - pisze Jarosław Reszka w Expressie Bydgoskim.
12-05-2016
Bydgoszcz. Powstanie nowa scena
Sala widowiskowa dla dwustu osób, scena kameralna, pomieszczenia edukacyjne i kawiarnia znaleźć się mają w odnowionych wnętrzach Teatru Kameralnego. Ratusz ogłosił wczoraj przetarg na projekt przebudowy obiektu.
27-04-2016
Bydgoszcz. Co dalej z Teatrem Kameralnym?
Zakończyły się konsultacje, w sprawie przeznaczenia obiektu dawnego Teatru Kameralnego. Większość ankietowanych sugeruje utworzenie wielofunkcyjnego obiekt kultury z dominującą funkcją sceny dla dzieci i młodzieży.
22-04-2016
Bydgoszcz. Ponad 2 tysiące głosów ws. Teatru Kameralnego
Zakończyły się konsultacje na temat przyszłości Teatru Kameralnego przy ul. Grodzkiej. Ratusz zliczył ankiety elektroniczne i papierowe.
18-04-2016
Bydgoszcz. Teatr Rozmaitości IV Śluza ruszy w 2018?
Od połowy XIX wieku na Wrocławskiej 7 mieścił się teatr wodewilowy. Bogdan Dąbrowski, artysta i miłośnik sztuki, chce przywrócić mu dawną funkcję.
13-04-2016
Bydgoszcz. Odpytali mieszkańców ws. Teatru Kameralnego
Zakończyły się konsultacje społeczne prowadzone przez grupę Akcja Twoje Miejsce, na temat przyszłego zagospodarowania dawnego Teatru Kameralnego.
07-04-2016
Bydgoszcz. Rewitalizują Teatr Rozmaitości
Zniszczony budynek przy ul. Wrocławskiej 7 kontynuuje swoją przemianę. Z miejsca przeznaczonego do handlu ma na nowo stać się tym, czym był 129 lat temu - Teatrem Rozmaitości, a dokładnie Teatrem Rozmaitości IV Śluza.
29-03-2016
Bydgoszcz. Akcja "Twoje miejsce" ws. Teatru Kameralnego
Grupa bydgoszczan prowadzi własne konsultacje społeczne dotyczące przyszłości Teatru Kameralnego. Ich wyniki chce zaprezentować władzom miasta.
21-03-2016
Bydgoszcz. Chcą społecznej debaty o Teatrze Kameralnym
Nieformalna grupa aktywistów chce otworzyć dyskusję o przyszłości Teatru Kameralnego. Ankieta, którą proponuje ratusz ich nie przekonuje.
11-03-2016
Bydgoszcz. KORWiN kontra ratusz ws. Teatru Kameralnego
- Budowa kolejnego teatru publicznego w Bydgoszczy to błąd. Kiedy był jeszcze czas, trzeba było oddać budynek w prywatne ręce - przekonują przedstawiciele partii KORWiN. Ratusz natomiast czeka na opinie mieszkańców. Ankietę w tej sprawie można wypełnić do końca miesiąca.
24-02-2016
Bydgoszcz. Ratusz pyta w ankiecie o przyszłość Teatru Kameralnego
Nie gaśnie dyskusja o przeznaczeniu starego budynku teatru przy ul. Grodzkiej. Ratusz chce, by był to obiekt o wielofunkcyjnym charakterze ze sceną dla młodego widza, ale postanowił oddać głos bydgoszczanom. Swoją opinią można podzielić się w specjalnej ankiecie.
19-02-2016
Bydgoszcz. Teatr Lalek Buratino Czesława Sieńki w Kameralnym?
Teatr Kameralny ożyje - być może w 2018 r. Ale już trzeba zdecydować, co to będzie za życie. Teatr dla dzieci jest nam potrzebny. Ale czy akurat o rzut beretem od biesiadnych Jatek, Mostowej i Rynku?
16-12-2015
Bydgoszcz. Odbudują Teatr Kameralny?
Ratusz zabiera się za rewitalizację Teatru Kameralnego przy ul. Grodzkiej. W przyszłym roku chce przygotować wstępną dokumentację i wyburzyć jeden z budynków.
14-12-2015
Bydgoszcz. Co dalej z Teatrem Kameralnym?
W przyszłym roku ma zostać opracowana dokumentacja projektowa dla zniszczonego budynku dawnego Teatru Kameralnego przy Grodzkiej.
21-01-2015
Bydgoszcz. Będzie drugi teatr?
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodził się na wykreślenie budynku przy Teatrze Kameralnym z listy zabytków. To otwiera drogę do utworzenia drugiej sceny teatralnej w mieście.
08-01-2015
Bydgoszcz. Kiedy remont Teatru Kameralnego?
Czy budynek dawnego Teatru Kameralnego przy Grodzkiej, który niszczeje od lat, odzyska wreszcie dawny blask? Miasto zapowiada, że tak. Kiedy dokładnie i za ile - tego jeszcze nie wiadomo
18-12-2013
Bydgoszcz. Będzie nowa scena w dawnym Teatrze Kameralnym?
Nowa scena teatralna czy Centrum Organizacji Pozarządowych? Co powstanie w miejscu dawnego Teatru Kameralnego przy ul. Grodzkiej, o tym także zadecydują dziś radni, którzy zgłosili ponad 30 poprawek do projektu budżetu miasta. Dziś głosowanie nad planem finansowym miasta na 2014 r.
16-12-2013
Jarosław Jakubowski: A mnie jest szkoda Kameralnego
Ratusz i Administracja Domów Miejskich nie chciały wpuścić reporterów "Expressu" do środka gmachu po Teatrze Kameralnym. Mogłaby nam spaść na głowę belka. Budynek od ćwierć wieku nieużytkowany jest dziś w opłakanym stanie. A przecież związany jest z nim kawał historii bydgoskiej kultury - pisze Jarosław Jakubowski w Expressie Bydgoskim.
19-08-2013
Bydgoszcz pierwsza pokazywała "Tango" Mrożka
Najsłynniejszy dramat - "Tango" - zmarłego w czwartek Sławomira Mrożka miał polską premierę w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy. Dopiero miesiąc później inscenizacji doczekali się mieszkańcy stolicy - przypomina Anna Tarnowska w Gazecie Wyborczej - Bydgoszcz.
05-04-2013
Bydgoszcz. Trzy pytania do prezydenta Bruskiego
- Uważam, że miasto wielkości Bydgoszczy zasługuje na drugą scenę, która mogłaby zaoferować odmienne propozycje artystyczne niż Teatr Polski. Im większa różnorodność, tym lepiej
12-02-2010
Bydgoszcz. Co dalej z Teatrem Kameralnym?
To tutaj 5 czerwca 1965 roku miała miejsce prapremiera słynnego "Tanga" Sławomira Mrożka. Dzisiaj Teatr Kameralny przy Grodzkiej stoi pusty i woła o ratunek.
09-09-2009
Bydgoszcz. Dawna siedziba Teatru Kameralnego na sprzedaż
Ratusz będzie szukał kupca na dawną siedzibę Teatru Kameralnego przy ul. Grodzkiej. Zysk z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na odtworzenie zachodniej pierzei Starego Rynku.
12-08-2009
Bydgoszcz. Nikt nie chce budynku Teatru Kameralnego
Miasto chce sprzedać kompleks Teatru Kameralnego przy ulicy Grodzkiej. Teatr pójdzie pod młotek, jeśli minister kultury wykreśli tę instytucję ze swojej listy.
09-03-2006
Bydgoszcz. Teatr Kameralny odżyje?
Popadający w ruinę Teatr Kameralny przy ul. Grodzkiej odżyje - twierdzą członkowie powoływanego w Bydgoszczy Stowarzyszenia Kultury Teatralnej Fides, które chce zaopiekować się nieistniejącą od wielu lat sceną.
01-02-2005
Bydgoszcz. Wojewoda oddał Teatr Kameralny miastu
Zarząd województwa postanowił o przekazaniu budynku Teatru Kameralnego przy Grodzkiej miastu. - Teatr został wyceniony na ponad dwa miliony złotych. Przekazanie powinno to nastąpić w najbliższych dniach - powiedział Jan Szopiński, wicemarszałek województwa.