powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. "Inicjacja" najlepsza na Play Short

"Inicjacja", choreograficzny projekt filmowy Polskiego Teatru Tańca w choreografii Iwony Pasińskiej, otrzymała kolejną nagrodę dla najlepszego filmu tańca - Best Dance Film - podczas przeglądu filmów krótkometrażowych Play Short. To międzynarodowe wydarzenie, którego założeniem jest odkrywanie talentów wśród reżyserów filmowych z całego świata.

Zostało stworzone, aby wspierać twórców, w szczególności debiutujących, w rozwoju artystycznym. - Film czyni wspaniałym nie tyle ambitna historia, ile sposób w jaki jest opowiedziana - deklarują organizatorzy.

To nie koniec nowości o podróży choreograficznego projektu filmowego Polskiego Teatru Tańca w choreografii Iwony Pasińskiej. 25 stycznia został zaprezentowany w ramach programu Athens Video Dance Festival - międzynarodowej platformy otwartej na współpracę z artystami eksplorującymi możliwości videodance, w ramach interdyscyplinarnej pracy zespołowej.

Przypomnijmy, że od momentu premiery w 2017 roku "Inicjacja" otrzymała Nagrodę Best of Fest na Arts Triangle Dance Film Festival w Dallas (2018), nagrodę główną w kategorii "Najlepszy film zagraniczny" w 3. edycji Mexico City Videodance Festival (2018), pierwszą nagrodę w kategorii video - art podczas 8. edycji On Art Film Festival 2019 oraz 2 nagrodę w kategorii "Best Dance or Music Related Film" podczas Annual ReelHeART International Film and Screenplay Festival w Toronto (2019) oraz Nagrodę Lyncha (Lynch Award) dla najlepszego filmu artystycznego Austin Arthouse Film Festival (2019). Znalazła się także w selekcjach oficjalnych festiwali, konkursów i przeglądów filmowych na całym świecie.

---

Na zdjęciu: Marta da Costa Pinto i Paulina Jaksim