powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraj. "Porgy i Bess na żywo z Met

Na ten tytuł wielu miłośników opery czekało od początku sezonu. Po raz pierwszy na transmisja na żywo do kin i dopiero drugi raz na scenie The Metropolitan Opera - "Porgy i Bess" Gershwina w wybranych kinach sieci Multikino w sobotę, 1 lutego o godz. 18.55.

Lato powoli dobiega końca. W Południowej Karolinie leniwy rytm upalnego wieczoru przerywa zbrodnia. To jednak dopiero początek całej historii i uczucia, które połączy dwójkę tytułowych bohaterów. Losy mieszkańców osiedla Catfish Row w Charleston są pełne przemocy i dramatycznych zwrotów akcji. Piękna Bess, po aresztowaniu jej ukochanego Crowna, oddaje się pod opiekę zakochanego w niej biednego kaleki Porgy'ego. Okaże się, że ten w imię miłości zdolny jest zarówno do zbrodni, jak i do największych poświęceń.

Na scenie The Metropolitan Opera "murzyńska opera" Gershwina pojawia się dopiero drugi raz, w kinach nie prezentowano jej nigdy wcześniej. Transmisja 1 lutego to gratka nie tylko dla operomaniaków - nie usłyszymy wyłącznie muzyki klasycznej, wybrzmi zarówno jazz, jak i blues -"Porgy i Bess" imponuje muzycznym rozmachem.

To zresztą właśnie z tej opery pochodzi jeden z największych przebojów Gershwina (znanego też jako kompozytor "Błękitnej rapsodii" i muzyki filmowej) - kołysanka "Summertime", interpretowana na tysiące sposobów przez największe gwiazdy sceny jazzowej, soulowej i pop. W Multikinie będzie można usłyszeć ją na żywo w wykonaniu najjaśniejszych operowych gwiazd.

Na transmisję "Porgy i Bess", prosto z Met, zapraszamy już 1 lutego o godz. 18:55 do kin sieci Multikino w Bydgoszczy, Gdańsku, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu (Multikino Malta), Szczecinie, Warszawie (Multikino Ursynów, Multikino Złote Tarasy, Multikino Targówek), Włocławku i Zabrzu.

Bilety do nabycia w kasach kin i na www.multikino.pl

George Gershwin

Porgy and Bess

Porgy i Bess

01.02.2020 | sobota | 18:55 [CET] PREMIERA SEZONU

dyrygent: David Robertson

reżyseria: James Robinson

scenografia: Michael Yeargan

kostiumy: Catherine Zuber

światło: Donald Holder

projekcje wideo: Luke Halls

w rolach głównych: Angel Blue jako Bess, Golda Schultz jako Clara, Latonia Moore jako Serena, Denyce Graves jako Maria, Frederick Ballentine jako Sportin' Life, Eric Owens jako Porgy, Alfred Walker jako Crown, Donovan Singletary jako Jake

Czas trwania: ok. 250 minut.

Organizator: Multikino S.A.

Producent: The Metropolitan Opera HD Live

Dystrybutor: www.nazywowkinach.pl

Cykl The Met Live in HD jest realizowany dzięki szczodremu finansowemu wsparciu jego fundatora, czyli The Neubauer Family Foundation

Globalnym sponsorem cyklu The Met Live in HD jest również Bloomberg Philanthropies

Globalnym sponsorem cyklu The Met Live in HD jest także Rolex

Transmisje w technologii HD są wspierane przez Toll Brothers